-
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23. -
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22. -
Játszótérről játszótérre
A SZÉNA Egyesület a Családokért idén nyáron ismét meghirdette a tavaly nagy sikerrel megvalósult „Játszótérről játszótérre” közösségi programját, amely mától, június 22-től egészen augusztus 31-ig várja a székesfehérvári és környékbeli kisgyermekes családokat.
2026.06.22. -
Nordic oktatás a Rácbányában
A Rácbánya tanösvény árnyas fái alatt gyülekeztek hétfőn délelőtt a Zentai Úti Általános Iskola pedagógusai, akiket négy nordic walking oktató várt, hogy segítsenek elsajátítani e minden testrészt megmozgató mozgásformát. A sportos találkozón részt vett Bottka Rózsa igazgató és Békési Ferencné, a körzet önkormányzati képviselője is.
2026.06.22.
Néptánccal és májusfaállítással ünnepeltek Feketehegy-Szárazréten
Májusfaállító ünnepséget rendeztek pénteken a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A Farkasvermi úti Tagiskola 4. osztályos diákjai hagyományőrző műsort adtak, majd játszóház és a Dalmesterek interaktív előadása várta a résztvevőket.
2017.04.28. 16:07 |
Április utolsó és május első napja, nemcsak a majális és a ballagások miatt fontos, hanem a hónaphoz kötődő népszokások: a májusfa állítás és a májuskosár miatt is. Ilyenkor vihetnek ugyanis a férfiak a kiszemelt hölgynek fákat vagy kosarakat - jelezve ezzel udvarlási szándékukat. A hagyomány ezúttal a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Ház udvarán éledt újjá, ahol a Vörösmarty Mihály Általános Iskola diákjai „táncolták ki” a fát.
A fiatalság tavaszi örömünnepén a Farkasvermi úti Tagiskola 4. C osztálya adtak hagyományőrző műsort Feketehegy- Szárazréten, majd a gyerekek részére vidám játszóházat szervezett A Szabadművelődés Háza. A délután folyamán az újjászületés hangulatát tolmácsolták a Dalmesterek, zenés interaktív előadásukkal. A rendezvény védnöke Szigli István, a városrész önkormányzati képviselője volt.
Májusfát állítottak Feketehegy-Szárazréten