Nem volt könnyű ezúttal sem - egy góllal verte az MTK-t a Fehérvár

Újabb papírforma-győzelmet aratott az Alba Fehérvár KC, de ezúttal sem volt könnyed sétagalopp a két pont megszerzése. A Köfém Sportcsarnokban az MTK volt, hogy öt góllal is vezetett, végül eggyel nyert a Fehérvár.
Alba Fehérvár KC – MTK 30-29 (17-19)

2019.03.16. 19:40 |

Az Alba Fehérvár KC – MTK találkozó három büntetővel indult, négy perc után 2-1-re vezetett a fővárosi alakulat. Az első akció gólra majdnem öt percet kellett várni, azt Mendy lőtte. Ezzel egy 4-0-s fehérvári roham vette kezdetét, melynek végén 5-2 állt az eredményjelzőn. Néhány perccel később azonban egy gólosra olvadt a hazai előny, majd újabb percek teltek el, és egyenlített az MTK. Bő nyolc perccel a szünet előtt Dakos Noémi harmadik találata után a vezetést is átvették a kék-fehérék, majd pedig Tóth Eszter duplázta meg az előnyt. Nascimento góljai jöttek, Boldizsár és Mendy is betalált a szünet előtt, de így két góllat, 19-17-re vezetett a szünetben az MTK.

A második félidő elején pedig tovább nőtt a differencia, 5-2-vel kezdtek Golovin Vlagyimir tanítványai, a 37-ik percben ennek köszönhetően öt góllal állt jobban az MTK. Ezután azonban rendezte sorait a Fehérvár, negyedórán keresztül gólt sem kapott a kapuban remeklő Györkös Rebeka, Temes Bernadették ellenben kilencszer is bevették a budapestiek kapuját. Nyolc perccel a vége előtt 28-24 volt az állás. Az utolsó percek akár izgalommentesek is lehettek volna, de ezt a periódust is 5-2-re hozta az MTK, így pedig maradt feszültség a végére, az utolsó másodpercekkel azonban jól sáfárkodtak Mendy-ék, és 30-29-re, ha a vártnál nehezebben is, de legyőzték az MTK-át. Az újabb két ponttal megszilárdítottak hatodik helyét a tabellán Deli Rita együttese.

Fehérvár: Györkös, Mistnia (kapusok) – Májer, 1, Zsilinszkájtye 4, Mendy 5, Gorsenyina, Pelczéder 1, Boldizsár 2, Nascimento 8(4), Sztankovics, Temes 4, Szarka 4, Varga 1.