Nem sikerült nyerni az Alba Fehérvár KC-nek Dunaújvárosban

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata a "szomszédvár" Dunaújváros együtteséhez látogatott a bajnokság második fordulójában. Az újvárosiaknak nem ment az előző bajnokság végén, és a nyitányon sem, de most az Alba Fehérvár KC ellen vigasztalódhattak.

Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia-Alba Fehérvár KC 35-33 (17-15)

2023.09.09. 20:29 |

A hazai kézilabda akadémisták javítani akartak a Fradi elleni nagy verés okozta sokkon. Sokáig úgy tűnt, könnyedén sikerül a javítás, hiszen a 10. percben már hat (8–2), a 19. perc elején már hét (14–7) góllal is vezettek, de a szünetig a fehérváriak két gólra visszajöttek, 17–15-tel fordultak a csapatok.

Fordulás a vendégek egyenlíteni is tudtak, ám a vezetést nem tudták átvenni, végül a hazaiak két góllal 35–33-ra legyőzték az Alba Fehérvár KC-t, így megszerezték első bajnoki sikerüket az új idényben.

A legjobb dobók: Trawczynska 9, Szalai B. 6, ill. Utasi 7, Kocsis B. 7.