Nem bírt Petersennel, hazai pályán kapott ki a Hydro Fehérvár AV19

A továbbra is tartalékos Hydro Fehérvár AV19 első hazai meccsét játszotta az ICEHL-ben, a Klagenfurtot fogadták Erdélyék. Két harmad után döntetlenre álltak, de a harmadikban csak a vendégek találtak be, a Klagenfurt mind a négy gólját Nick Petersen szerezte.
2020.10.02. 22:01 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

A Hydro Fehérvár AV19 akárcsak egy héttel ezelőtt, most is 14 mezőnyjátékossal lépett jégre, mégpedig pontosan ugyanabban a sorösszetételben. Az első cserék a magyar együttesé voltak, aztán néhány perc után kiegyenlítették vált a játék. Szita és Erdély is vezetett 1-1 ígéretes szólót, majd közel négy percen át emberelőnyben játszhattak a hazaiak két klagenfurti kiállítás nyomán, ám Campbellék nem tudtak érdemi kapura lövést összehozni. A 15. percben Hargrove-t gáncsolta büntetlenül az egyik KAC-játékos, de másodperccel később egy korongkilövés nyomán eljött a harmadik fehérvári fór. A kimaradt lehetőség után a harmad végén a vendégek nyomtak, ez emberelőnnyé érett számunkra az utolsó percben. Egy szép góllal ki is használták az 5 a 4 elleni akciót: Koch passzából Petersen a kapunak háttal állva, fonákkal betette a korongot Kornakker válla fölött (0-1).

A második felvonás elején korán előnybe kerültek az osztrákok, de Szita és Petan is egyenlíthetett volna emberhátrányban. A kibekkelt 4 az 5 elleni játékhelyzet után Antti Karhula csapata hajtott az egyenlítésért. A fölény góllá érett, Erdély becselezte magát Dahm kapuja elé, ahol a kapus mamutja mellett behúzta a korongot (1-1). Szinte azonnal ki is küldték 2 percre a gólszerzőnket. A játékrész összességét tekintve a kevesebb mint 3 sorral szereplő magyar csapat jobban játszott, mint a 4 teljes sorral felálló ellenfele.

A 46. percben a Klagenfurt újra megszerezte a vezetést, miután Petersen egy nagyon pontos mozdulattal ellőtte a korongot Kornakker botos kesztyűje mellett (1-2). A fehérváriak így megint küzdhettek az egalizálásért, a harmad közepén egy hatalmas kapuvasnál majdnem jött a várt gól. Hét perccel a vége előtt komoly lehetőség adódott az egyenlítésre, magyar emberelőny következett, ám a fáradtság miatt egyre több pontatlansággal játszó csapat emberhátrányos gólt kapott, Petersen jutott mesterhármasig (1-3). A végén Kornakker lekorcsolyázott, Petersen az üres kapuba belőtte önmaga és csapata 4. gólját (1-4). A meccs utolsó percében Erdély Csanád orrát eltalálta egy korong, ami miatt vérző arccal hagyta el a jeget. A Hydro Fehérvár AV19 4-1-es vereséget szenvedett, vasárnap a Vienna Capitalshoz utazik.

Hydro Fehérvár AV19 - KAC 1-4 (0-1, 1-0, 0-3)
Gl.: Petersen (4), illetve Erdély.