-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nem a kuka mellé tettük a régi tévénket...
2008.09.21. 08:24 |
Szombaton Székesfehérvár Felelősségi Napján elektronikai hulladékgyűjtő akciót szerveztek a Skála parkolóban. A gyűjtés során minden háztartásból kikerülő elektronikai, számítástechnikai és híradástechnikai kidobásra szánt terméket átvettek. Az idei második e-hulladékgyűjtő akcióra a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is ellátogatott.
KÉPGALÉRIA
Szombaton délelőtt már második alkalommal szervete meg az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, a Gaja Környezetvédő Egyesület a város önkormányzatával és a helyi szemétszállító céggel közösen az elektronikai hulladékgyűjtést. Az esős idő ellenére sokan hozták el kidobandó régi tévéjüket, számítógépüket, de érkeztek hűtők, rezsók, régi rádiók is. Márton Zoltán a környék önkormányzati képviselője elmondta, hogy a város Felelősségi Napjához ezzel az akcióval csatlakozott a Víziváűros. Mint mondta "mutassunk jó példát", hiszen nem csak pusztán hulladékgyűjtésről van szó, hanem egy olyan példaértékű összefogásról, mely a város tisztaságáért jött létre.

Damsits László a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Irodájának munkatársa felhívta a figyelmet arra, hogy az elektronikai hulladékot nem tehetjük a kukába. Kiemelte, hogy a Palotai úton található hulladékudvarban továbbra is ingyenesen helyezhetik el a lakók a kidobandó régi háztartási eszközöket és a bútorokat is, de minden fehérvári lakos egy köbméternyi szemetet térítésmentesen vihet ki a Csalai Hulladéklerakóba havonta. .
KÉPGALÉRIA
Szombaton délelőtt már második alkalommal szervete meg az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, a Gaja Környezetvédő Egyesület a város önkormányzatával és a helyi szemétszállító céggel közösen az elektronikai hulladékgyűjtést. Az esős idő ellenére sokan hozták el kidobandó régi tévéjüket, számítógépüket, de érkeztek hűtők, rezsók, régi rádiók is. Márton Zoltán a környék önkormányzati képviselője elmondta, hogy a város Felelősségi Napjához ezzel az akcióval csatlakozott a Víziváűros. Mint mondta "mutassunk jó példát", hiszen nem csak pusztán hulladékgyűjtésről van szó, hanem egy olyan példaértékű összefogásról, mely a város tisztaságáért jött létre.

Damsits László a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Irodájának munkatársa felhívta a figyelmet arra, hogy az elektronikai hulladékot nem tehetjük a kukába. Kiemelte, hogy a Palotai úton található hulladékudvarban továbbra is ingyenesen helyezhetik el a lakók a kidobandó régi háztartási eszközöket és a bútorokat is, de minden fehérvári lakos egy köbméternyi szemetet térítésmentesen vihet ki a Csalai Hulladéklerakóba havonta. .