Négyből négy: nem tud hibázni a Bratislava Capitals ellen a Volán

Akárcsak a két csapat előző három meccsét, a kedd estit is a Fehérvár AV19 nyerte az ICEHL-újonc pozsonyiak ellen. Erdély Csanádék fölényesen nyertek a megcserélt pályaválasztás miatt Fehérváron rendezett találkozón és tartják jó pozíciójukat a táblázaton.
2021.01.05. 22:07 |

A kezdés után azonnal egymásnak ugrottak a csapatok. A gyors tempó emberelőnyt hozott. Sokáig Stipsicz lövései jelentettek veszélyt, majd a fór letelte előtt Bartalis középre tett korongjára Erdély érkezett, és kapásból a hálóba bombázott. Vezetett a Volán a 4. percben (0-1). Gyorsan próbáltak egyenlíteni a pozsonyiak, Hultz távoli, majd Lapsansky közeli próbálkozását védte Janus. A 7. percben Kuralt a saját harmadából megindult, mintha edzésen bójákat kerülgetne, úgy tört át a szlovák védelmen, a lövésre nem maradt ereje. Kár volt a kimaradt helyzetért, a kontrából Guimond egalizált (1-1). Nem tartott sokáig az örömük, 22 másodperccel később Kähkönen és Sárpátki kapirgáltak a kapu előtt, végül utóbbi ütőjéről került a korong a gólvonal mögé (1-2). A játékvezetők videóztak, majd megadták a találatot. Háriék szemre is tetszetős akciókkal jutottak el a kapuig. A dudaszó előtt Geiger lövésébe Sárpátki jól ért bele, ezzel már kettő volt közte (1-3).

A középső harmad is gyors fehérvári góllal indult. Egy kontrát Petan fejezett be lövéssel, a kapu mögüli palánkról visszapattanó korongot Erdély lőtte a hálóba (1-4). A harmadik felvonás taktikus játékot hozott. Az 52.percben Bubela betalált, izgalmassá téve a végjátékot (2-4). Bő három perccel a vége előtt a Capitals időt kért, Coreau is lekorcsolyázott, 6 az 5 ellen támadtak. Össztűz zúdult Janus kapujára, aki remek védésekkel szomorította honfitársait. Sárpátki közel járt a mesterhármashoz, lövése a kapuvason csattant. Kuralt már szerencsésebb volt, pontos passzt kapott és üres kapus góllal végleg eldöntötte a pontok sorsát (2-5). A Hydro Fehérvár negyedszer is legyőzte a Bratislava Capitalst, újabb nagy lépést téve a biztos rájátszást jelentő felsőházi helyek egyike felé.

Tudósítás: jegkorongblog.hu

Bratislava Capitals - Hídro fehérvár AV19 2-5 (1-3, 0-1, 1-1)