-
Iskolanyitogatók februárban
Az iskolába készülő nagycsoportosokat vidám, mozgalmas farsangi foglalkozásokkal, a szülőket informatív tájékoztatókkal, iskola- és módszertani bemutatókkal várják február hónapban a város általános iskoláiban.
2026.02.02. -
MCC Vitázz!
Nem hangos, hanem érthető, érveket felsorakozató és meggyőző is – ez a lényege a Mathias Corvinus Collegium által életre hívott, középiskolásoknak szóló vitaversenynek, amelynek regionális fordulóját Székesfehérváron tartják. Az MCC Székesfehérvári Képzési Központjában zajló hétfői rendezvényen Östör Annamária, a központ vezetője és Barbarics Péter, a Vitaakadémia vezetője köszöntötte a tíz elődöntős csapatot.
2026.02.02. -
Szeretetkaland 2026
A Házasság Hete alkalmából 2026-ban is elindul a Szeretetkaland, a Székesfehérvári Egyházmegye online kapcsolaterősítő programja jegyes- és házaspárok számára. A több mint tízéves múltra visszatekintő kezdeményezés heti, otthon elvégezhető feladatokkal segíti a párokat abban, hogy tudatosan időt és figyelmet ajándékozzanak egymásnak, és megújítsák kapcsolatukat.
2026.02.02. -
Farsangfarki felvonulás Fehérváron
Február 15-én, vasárnap rendezi hagyományos farsangfarki mulatságát a Szabad Színház Székesfehérvár Belvárosában. Lesz maskarás felvonulás, tél kitáncolás, játékos fánkevő verseny, hagyományos bőgőtemetés és kiszebáb égetés is. Az évtizedes múltra visszatekintő farsangfarki programra minden jelmezest várnak!
2026.02.02.
Nagypapák és unokák – épülő híd két generáció között
Az együtt töltött idő lehetőséget ad a beszélgetésekre, amelyek során a család nélkül felnövekvő gyerekek megismerik az időseket, az otthon ellátottjai megosztják tudásukat, emlékeiket, sakkoznak, kártyáznak, vagy az udvaron a madarakat, mókusokat etethetik – meséli az ÖKK Podcast legfrissebb epizódjában Barna Tímea.
A Katolikus Szeretetszolgálat Országos Papi Otthonának intézményvezetőjét az Alzheimer világnap kapcsán rendezett városi esemény összegfoglalását követően arról is kérdeztük, hogyan zajlaknak a mindennapok az otthonban, tudatosabbá váltunk-e annak tekintetében, hogyan képzeljük el időskori létünket, és hallhatnak arról is, hogy milyen mentális segítséget nyújtanak a hozzátartozóknak a különböző betegségek, élethelyzetek kapcsán az intézmény szakemberei.

Az adásból megtudhatjuk azt is, mit jelent az idős ellátottaknak egy séta az adventi forgatagban, a pannonhalmi kirándulás, az Egyházmegyei Múzeumban tett látogatás, az otthonban rendezett mozidélelőtt, vagy egy madarakról szóló kiállítás.