Nagyot küzdött a pontokért az Alba FKC a Budaörs ellen

Nem akármilyen izgalmakat hozott 2023 utolsó találkozója az Alba FKC számára, hiszen rossz kezdés után, végig hátrányban játsszva a végjátékban sikerült a fordítás a Budaörs ellen, amely egészen a 40. percig a kezében tartotta a meccset. A győzelmet egy utolsó másodperces hétméteres jelentette, amit Afentaler Sára értékesített. Alba Fehérvár KC – Moyra-Budaörs Handball 27–26 (12–15)
2023.11.18. 22:19 |

K&H női kézilabda liga, 9. forduló: Alba Fehérvár KC – Moyra-Budaörs Handball 27–26 (12–15)

Alba Fehérvár KC: Kubina M. 2, Tóth N. (kapusok), Afentaler 7 (5), Utasi 6, Kövér 5, Smbatian 3, Takó 2, Besszer 1, Szemes 1, Dubán, Tolnai, Zrinic, Bojtos, Sulyok, Kocsis B., Andusic Vezetőedző: Horváth Roland

Moyra-Budaörs Handball: Vártok R., Mistina (kapusok), Szekerczés 8 (5), Szabó A. 4, Debreczeni-Klivinyi 3, Szabó-Májer 3, Szövérdffy-Szabadfi 3, Gorilska 2, Hudák 1, Pálos-Bognár 1, Uhrin 1, Gergely-Zsigmond, Schneider, Vártok T., Mlinkó, Tóth M. Vezetőedző: Buday Dániel

Az eredmény alakulása: 7. perc: 2–6, 12. p.: 4–8, 20. p.: 8–12, 30. p.: 12–14, 41. p.: 16–20, 44. p.: 20–21, 52. p.: 24–22, 57. p.: 25–26, 60. p.: 27–26

A két pontot jelentő találatot Afentaler Sára lőtte hétméteresből hat másodperccel a meccs vége előtt. A mezőny legeredményesebb játékosa Szekerczés Luca, a Budaörs jobbátlövője volt, aki tíz lövésből nyolcszor talált be.