Most nem volt tizenhárom gól, de volt Volán-győzelem

A két héttel ezelőtti 6-7 után ismét Fehérváron találkozott a Volán és a Graz. A listavezető ellen ezúttal sokkal jobban védekeztek a fehérváriak. A második harmadban egy perc alatt ütött két góllal megalapozta győzelmét Hannu Jarvenpää csapata, így három pontot szerzett az alapszakasz második felének nyitányán.
2018.11.27. 22:01 |

A Graz remek szezont fut, két hete hét gólt ütve győzött Fehérváron, talán túlzottan is magabiztos volt. Csakhogy a Volán az első harmad közepétől felpörgött, teljesen elgyenrangú ellenfél volt, bár ekkor még nem tudott betalálni. A harmad végén kisebb bunyó mutatta, hogy fokozódik a feszültség a pályán. A második játékrészben már egyértelműen a mieink voltak kezdeményezőbbek, a jó védekezést jó támadások követték. Egy Carruth-bravúr után induló ellenakcióból Sarauer a vezetést is megszerezte, sőt, rá fél perccel Szabó Dániel lövése Kuralton megpattanva ismét a grazi kapuban kötött ki.

Ekkor fokozta a tempót a listavezető, beszorult a Volán. Jól zárt a védelem, de egy belőtt korongot az eleső Reisz mögül King a kapuba kotort, ezzel szépítve. A gólszerzőnek 365 NHL-meccs van a háta mögött, kétszeres Stanley Kupa-győztes,  játszott a KHL-ben is, rutinját remekül használta a gólnál. A folytatásban, ahogy várható volt, már nem lehetett panasz a vendégek hozzáállására, bár a játékvezetőkkel elég sokat foglalkoztak. Nem tudták kizökkenteni a Volánt, a hazaiak is vezettek veszélyes támadásokat, és két és fél perccel a vége előtt Hári nagyszerű csel után megszerezte a harmadik hazai gólt. Ezzel pedig a győzelmet is a csapatnak, amely az alapszakasz második felébe lépve bizonyította, bárki ellen lehet esélye. Most már csak idegenben kellene hasonló erényeket csillogtatni.

Fehérvár AV19 - Graz 99ers 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)

Gl.: Sarauer, Kuralt, Hári, illetve King.