Mínusz háromról még felzárkózott, de simán kikapott a Volán

Bolzanóban lépett pályára a Hydro Fehérvár AV19, amely legutóbbi hazai veresége után próbált javítani. Nem sikerült, bár a dél-tiroliak háromgólos vezetése után még közel tudtak kerülni hozzájuk Erdélyék. A végjátékban azonban eldöntötte a meccset a Bolzano.
2019.11.15. 22:17 |

A jegkorongblog.hu tudósítása:

A magyar csapat első nagy lehetősége Mihály Ákos előtt adódott, aztán a folytatásban is maradt a fehérvári nyomás. Harty kiállítását kibekkelte a Hydro Fehérvár AV19. Nem sokra rá Hannu Järvenpää együttese is kihagyott egy fórt. Lehtonen büntetésével élt a Bolzano, Sylvestre lövése Kornakker lábai között jutott a kapuba (1-0). A nyitó harmad vége előtt Szabó Dániel is kiült, de a dél-tiroliak nem növelték előnyüket. A második felvonásra kapust cserélt a Fehérvár, Kornakker helyére Ouzas érkezett. Girard kihagyott egy egyenlítési lehetőséget, ami megbosszulta magát, ugyanis a 25. percben Insam felavatta Ouzast. A második hazai találatot követően ők domináltak, a fehérvári hálóőrnek 2 az 1 elleni helyzetben kellett bravúrt bemutatnia. A mérkőzés felénél egy távoli lövést követő védés után Alberga bekotorta a harmadik bolzanói gólt. Az újabb fehérvári emberhátrány során Sarauer kiugorhatott, ám nem született meg a szépítő találat. Az emberelőny már meghozta a becsületgólt: a 39. percben Kuralt zárta sikerrel a korongjáratást. A Hydro Fehérvár AV19 lendületbe került, nagyon rosszkor jött a magyar csapatnak a szünet. A következő magyar gól a 47. percben érkezett, Lehtonen visszahozta a reményeket, 3-2-re zárkózott a Fehérvár. Hat és fél perccel később Erdély kiült a büntetőpadra, a fórt Sylvestre révén kihasználta a Bolzano. A mérkőzést végül egy kimaradt fehérvári fór után a két emberelőnyös gólt szerző Sylvestre döntötte el egy üres kapus góllal, aminek köszönhetően mesterhármasig jutott.
A Hydro Fehérvár AV19 vasárnap Dornbirnban lép jégre.

Bolzano - Hydro Fehérvár AV19 5-2 (1-0, 2-1, 2-1)

Gl.: Sylvestre (3), Insam, Alberga, illetve Kuralt, Lehtonen.