Minimális különbségű vereséget szenvedett Bordeauxban a Videoton

Nemzetközi porondon egyedüli magyar csapatként versenyben lévő Videoton az egyértelműen esélyesebb francia Girondins de Bordeaux otthonában lépett pályára az Európa Liga-selejtező harmadik körének első mérkőzésén, csütörtökön este a bordeaux-i Matmut Atlantique Stadionban. A mintegy 21 ezer – köztük körülbelül negyven székesfehérvári - néző előtt lejátszott mérkőzésen becsülettel helytállt a Videoton és nem esélytelenül várja az augusztus 3-án, csütörtökön, Felcsúton sorra kerülő visszavágót.
2017.07.27. 22:22 |
Erős nyomás alá került a fehérvári kapu rögtön az elején. A francia szurkolók hangorkánja közepette előbb Negonak kellett szerelnie, majd egy fejes és egy lövés is kevéssel kerülte el a Vidi kapuját. Aztán eltelt tíz perc és a kezdeti megilletődöttséget követően némileg stabilizálta sorait a Videoton, Scsepovics révén kapura lövésig is eljutott. Továbbra is támadásban maradtak azonban a franciák, akik a 18. percben – lesgyanús szituációt követően - Sankharé fejesével a vezetést is megszerezték. (1-0) Egy perccel később ismét – a Videoton egyetlen francia anyanyelvű játékosa – Louis Nego mentett nagyot.

Alig telt el öt perc és egyenlített a Videoton! Lazovics, Suljic volt a labda útja, utóbbi jobbról, laposan és pontosan adott középre, ahol az érkező Scsepovics a hálóba vágta a labdát. (1-1)

A gól után kulturáltan futballozott a Videoton, de gólt ismét a franciák lőttek, a brazil légiós Malcolm hozta kihagyhatatlan helyzetbe Sankharét, aki így megszerezte csapata és önmaga második gólját, újra előny a hazaiaknál. (2-1). A Bordeaux vezető gólja után kiegyenlítetté vált a találkozó, jól tartotta magát a Videoton, sőt szünet előtt Fejes került óriási helyzetbe, de közelről mellé lőtt, így szünetre maradt a francia vezetés.

A második félidő két francia lövéssel kezdődött, kicsit később kecsegtető helyzetben Stopira centerezett pontatlanul. Továbbra sem játszott alárendelt szerepet a Videoton, próbálkozott a Bordeaux, de korántsem akkora vehemenciával, mint az első negyed óra során. A mérkőzés záró harmadában keveset volt a fehérváriaknál a labda. A Shankharé és Nego – talán a mérkőzés két legjobbja – között zajlott lövőpárbaj nyitotta az utolsó tíz percet, gyűrték egymást a csapatok de igazából nem forogtak veszélyben a kapuk. A végén még a Bordeaux kihagyott egy nagy helyzetet, de négy perc hosszabítást követően a lengyel játékvezető lefújta a mérkőzést, maradt a lehető legkisebb különbségű vereség, amelyet követően a Videoton jó helyzetből várhatja a jövő heti visszavágót.

FC Girondins de Bordeaux – Videoton FC 2-1; (2:1)

Videoton FC: Kovácsik – Nego, Juhász, Fejes, Stopira – Hadzic, Varga (Szolnoki 57. p.) Pátkai (Maric 86.p.), Suljic – Lazovics, Scsepovics (Henty, 78.p.) Vezetőedző: Marko Nikolics

FC Girondins de Bordeaux: Costil – Sabaly, Lewczuk, Toulalan, Contento – Lerager, Arambarri, Sankharé – Kamano, Laborde, Malcolm Vezetőedző: Jocelyn Gourvennec

Gól: Sankharé (18. és 34. perc) ill. Scsepovics (23. perc)
vezette: Bartosz Frankowski (lengyel)