-
A Rózsaligetben segítenek
A Városgondnokság több mint 3.8 millió négyzetméternyi zöldterületet gondoz Székesfehérváron. Jelenleg 86 parkfenntartó dolgozik a városban. Tavasszal, a növények beindulásakor szinte állandó jelenlétet igényelne minden park, ami nem lehetséges. Éppen ezért fehérvári facebookozók egy csoportja a Rózsa liget virágágyásainak kigazolását, kapálását vállalta magára, hogy szebbé varázsolják a ligetet.
2022.05.20. -
Jogászok konferenciája
Jogi hivatásrendek szakmai kihívásai a megújult jogi környezetben címmel országos szakmai konferenciának ad otthon a székesfehérvári Városháza. A Székesfehérvári Törvényszék és a Magyar Jogászegylet Fejér Megyei Szervezete közös szervezésében megvalósuló tanácskozásra, amely akkreditált képzési esemény is, nyolc megyéből közel százan érkeztek.
2022.05.20. -
Új befektetők a Continestnél
Új befektetőkkel bővül a Continest Technologies Zrt. Ez által az összecsukható konténerek fejlesztésével és gyártásával foglalkozó társaság 2,4 milliárd forintos tőkebefektetéshez jut.
2022.05.20. -
Jogászok találkozója
Milyenek az Európai Uniós jogi normák, milyen gyakorlati kérdések adódnak a polgári perekben, és milyen a szaknyelv a digitalizáció korában? Többek között ezekre a kérdésekre kaphattak választ a résztvevők az országos konferencián.
2022.05.20.
Merjünk segíteni: újra elindult a Hős Képzés a Székesfehérvári Mentőállomáson

Kresz Géza fővárosi kerületorvos kezdeményezésére 1887. május 10-én alakult meg az Önkéntes Mentőegylet Budapesten. A sokoldalúságáról is híres orvos – ő hozta létre Mentőmúzeumot, valamint alapította meg a Pesti Korcsolyázó Egyletet – jó érzékkel szervezte meg a Mentőegyletet: az 1892-es kolerajárvány felszámolásában nagy szerepet játszottak a koordinált tevékenységet végző mentőegyesületek. A mentés végül 1948-ig hasonló egyesületek felügyelete alatt maradt, majd létrejött az Országos Mentőszolgálat. Az úttörő kezdeményezés elindításának időpontját hivatalosan is a Mentők Napjának keresztelték.
Az állomás kollégái a járványhelyzet után most újraindították ezeket a foglalkozásokat, így minden érdeklődőt szeretettel várnak minden hónap harmadik hétfőjén, 15 és 17 óra között.

A foglalkozás első két résztvevője, Nyikos György és Nyikos Orsolya az oklevélen túl még a helyszínen állomásozó esetkocsikkal is megismerkedhetett.
Az ismeretterjesztő foglalkozás legfontosabb üzenete, hogy merjünk segíteni. Ahogy Fodor Ádám mentőtiszt és állomásvezető elmondta, kiemelten fontos, hogy felismerjük a bajt, és merjünk segíteni. A szakszerű segítség megtanulásához pedig az ilyen oktatások is hozzátesznek.