-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Mentsük meg kedvenceinket a szilveszteri petárdáktól!
Hiába a szabályozás, a petárdázás nem korlátozódik szilveszter éjszakára, már elkezdődött a durrogtatás, ezzel együtt a világgá futott állatok tortúrája. Kérjük, legyenek figyelemmel a négylábúakra is, és tegyenek meg néhány óvintézkedést. A kutyán legyen nyakörv, és azon telefonszámos biléta. Bármilyen fegyelmezett is a kutyánk, csak pórázon sétáltassuk.
2008.12.29. 09:06 |
Hiába a szabályozás, a petárdázás nem korlátozódik szilveszter éjszakára, már elkezdődött a durrogtatás, ezzel együtt a világgá futott állatok tortúrája. Kérjük, legyenek figyelemmel a négylábúakra is, és tegyenek meg néhány óvintézkedést. A kutyán legyen nyakörv, és azon telefonszámos biléta. Bármilyen fegyelmezett is a kutyánk, csak pórázon sétáltassuk.

Szilveszterkor este 10 és hajnali 3 óra között lehetőleg ne vigyük ki a kutyákat, a kertben tartott kutyát zárjuk biztonságos helyre. A félős kutyákat ne hagyjuk magukra, biztosítsunk nekik védett helyet, ha szükséges adjunk nekik nyugtatót. Enyhébb esetekre a szabadon kapható szerek is elegendőek, pánikra hajlamos kutyák nyugtatózását az állatorvossal beszéljük meg. Szedált kutyának meleg hely kell.
A gyepmesteri telepeken, menhelyeken teltház van, szükség van a civilek aktív segítségére! Aki teheti, készüljön fel rá, hogy néhány napra befogadja a talált kutyát. A petárdás kutyák 90%-a pár nap alatt hazajuttatható, a maradék 10%-ot a dömping múltával fogadni tudják a gyepmesterek, menhelyek. Aki nem tud kutyát befogadni, az segítsen az információáramlásban, figyelje a fórumokat, tegye fel a látott kutyákat, fotózza le a friss elveszettek, találtak plakátjait, és tegye fel a netre, ha sikerült összepárosítani elveszettet a megtalálttal, akkor értesítse a gazdikat.
Mit tegyünk, ha elveszett az eb?
Ha pár háztömbön belül nem találtuk meg, akkor gyorsan fel kell tenni a netre az eb képét, leírását, az elvesztés helyét, telefonszámokat. Készítsünk plakátokat, és keresés közben jól látható, forgalmas helyekre tegyük ki. Érdemes a környék összes állatorvosi rendelőjét értesíteni, kitenni a plakátot a váróban. A kutyát elvesztők fogjanak össze a környékbeli kutyásokkal, cseréljenek telefonszámot, fotózzák a keresők plakátját. Ha kóbor ebbel találkozik, próbálja biztonságba helyezni, vagy legalább fotót, leírást tegyen fel a netre, mert őt is keresi valaki.
Mit tegyünk, ha kutyát találtunk?
Ha megteheti, helyezze biztonságba, vigye el állatorvoshoz, nézzenek benne chipet. Ha nem lelte meg gazdáját, akkor tegye fel a netre, plakátoljon a környéken. Ha nem is tudja befogadni, legalább fotó, leírás, pontos helyszín és időpont kerüljön fel a netre.


Szilveszterkor este 10 és hajnali 3 óra között lehetőleg ne vigyük ki a kutyákat, a kertben tartott kutyát zárjuk biztonságos helyre. A félős kutyákat ne hagyjuk magukra, biztosítsunk nekik védett helyet, ha szükséges adjunk nekik nyugtatót. Enyhébb esetekre a szabadon kapható szerek is elegendőek, pánikra hajlamos kutyák nyugtatózását az állatorvossal beszéljük meg. Szedált kutyának meleg hely kell.
A gyepmesteri telepeken, menhelyeken teltház van, szükség van a civilek aktív segítségére! Aki teheti, készüljön fel rá, hogy néhány napra befogadja a talált kutyát. A petárdás kutyák 90%-a pár nap alatt hazajuttatható, a maradék 10%-ot a dömping múltával fogadni tudják a gyepmesterek, menhelyek. Aki nem tud kutyát befogadni, az segítsen az információáramlásban, figyelje a fórumokat, tegye fel a látott kutyákat, fotózza le a friss elveszettek, találtak plakátjait, és tegye fel a netre, ha sikerült összepárosítani elveszettet a megtalálttal, akkor értesítse a gazdikat.
Mit tegyünk, ha elveszett az eb?
Ha pár háztömbön belül nem találtuk meg, akkor gyorsan fel kell tenni a netre az eb képét, leírását, az elvesztés helyét, telefonszámokat. Készítsünk plakátokat, és keresés közben jól látható, forgalmas helyekre tegyük ki. Érdemes a környék összes állatorvosi rendelőjét értesíteni, kitenni a plakátot a váróban. A kutyát elvesztők fogjanak össze a környékbeli kutyásokkal, cseréljenek telefonszámot, fotózzák a keresők plakátját. Ha kóbor ebbel találkozik, próbálja biztonságba helyezni, vagy legalább fotót, leírást tegyen fel a netre, mert őt is keresi valaki.
Mit tegyünk, ha kutyát találtunk?
Ha megteheti, helyezze biztonságba, vigye el állatorvoshoz, nézzenek benne chipet. Ha nem lelte meg gazdáját, akkor tegye fel a netre, plakátoljon a környéken. Ha nem is tudja befogadni, legalább fotó, leírás, pontos helyszín és időpont kerüljön fel a netre.
