Mély kötődéssel a városhoz, a földhöz és az emberekhez - Schlett Jánost köszöntötték

Schlett János 1935-ben született Székesfehérváron, egy földműves család második gyermekeként. A család az Olaj utcában élt, ahol a szülői ház ma is áll és ahol János bácsi ma is él. Tősgyökeres fehérváriként egész életét itt töltötte, mély kötődéssel a városhoz, a földhöz és az emberekhez.
2025.05.06. 18:27 |
Mély kötődéssel a városhoz, a földhöz és az emberekhez - Schlett Jánost köszöntötték

Schlett János fiatal korában élénk, társaságkedvelő fiú volt, különösen imádott kártyázni – legfőképp ’zsírozni’ –, amit baráti körben szívesen űzött. Nemcsak a szerencsében volt tehetséges, a szíve is jó irányba húzta, amikor a felsővárosi bálon megismerte élete párját, Cser-Palkovics Máriát. 1959-ben házasodtak össze, és példás, szeretetteljes életet éltek együtt.

Két gyermekük született, egy fiú és egy lány, akik tisztelettel és szeretettel viszik tovább szüleik örökségét. János bácsi különösen büszke az unokáira – összesen öt van belőlük –, valamint három dédunokájára, és már izgatottan várja a negyedik érkezését, aki pár napon belül megszületik.

Az ünnepeltet Székesfehérvár városa nevében Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntötte, átadva a miniszterelnöki gratuláló emléklapot.

Egész életében hűséges maradt egyetlen munkahelyéhez. A MÁVAUT-nál kezdte, majd az Alba Volán kötelékében dolgozott 35 éven át, egészen nyugdíjazásáig. Bár a cég neve változott az idők során, neki mindig ugyanaz maradt: a munka, amit szeretett és a közösség, amelyhez tartozott. Gyakran idézi egyik kedvenc mondását: „Boldog ember az, aki szeret dolgozni.” Ő pedig valóban boldog ember volt, mert minden nap örömmel végezte feladatát a 14-es autóbuszjáraton.

Ma, 90 évesen is az Olaj utcában él – ott, ahol született. Otthona nem csupán egy ház, hanem egy életút szimbóluma. Schlett János a város élő története, egy példamutató ember, akinek élete tisztességről, hűségről, szeretetről és családi összetartásról szól.

Fehérvári színes

  1. Az egészség nem véletlen!

    Az egészség nem véletlen! címmel rendeznek a mentális és testi egészségünket támogató, izgalmas estet június 25-én, csütörtökön 18.00 órától a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Illatélmény, állapotfelmérés és figyelemre méltó ajánlások várják az érdeklődőket. A belépés ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött.

    2026.06.24.
  2. Nagy szükség van a véradókra!

    Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.

    2026.06.24.
  3. Nyáron is egészségesen

    Nyáron is folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett ingyenes, egészségvédelmi, egészségmegőrzési tanácsadások. A június 26-i, pénteki ingyenes gyógytorna tanácsadásra még vannak szabad helyek.

    2026.06.24.
  4. Gyere és alkoss szabadon!

    Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.

    2026.06.23.