Megújult épületben kezdték az évet a Rákóczi Úti Óvodában is

Közel 400 millió forintból kívül és belül is megújult a Rákóczi Utcai Óvoda épülete. Az intézmény 210 férőhellyel és 7 csoporttal kezdte meg az új nevelési évet. Teljesen felújították az elektromos- és a fűtésrendszert, kicseréltek valamennyi nyílászárót és a belső falfelületek is újak. Az megújult intézményben csütörtökön reggel a város polgármestere Cser-Palkovics András tartott bejárást.
2018.09.06. 09:46 |
Megújult épületben kezdték az évet a Rákóczi Úti Óvodában is

Az épületen bejáratánál külső rámpa készült, és a járda felújítására is megtörtént. A játszóudvar területe megújult és egy új háromtornyos kalandvárat is telepítettek.

Megújult az ovi tornaterme is.

A tető hő- és vízszigetelése, a régi rossz állapotú külső nyílászárók cseréje, az épület homlokzatának hőszigetelése is megtörtént valamint napelemeket szereltek fel a tetőre. A felújítás során a villanyvezetékek és szerelvények cseréje, a fűtésrendszer korszerűsítése és a radiátorok cseréje is megtörtént. A belső terekben – ahol szükséges volt – a nyílászárók, a padlóburkolat cseréjére és festésére került sor, valamint elkészült az épület akadálymentesítése is egy lift kialakításával.

 A Rákóczi utcai Óvoda felújítása mintegy 391 millió forint vissza nem térítendő TOP támogatásban részesült.

A gyermekek jelentik a legnagyobb kincset a családok életében. Reggelente, amikor bölcsődébe, óvodába, iskolába megyünk velünk, nagyon nehéz elengedni őket, éppen ezért nagyon nem mindegy, hogy ez milyen környezetben történik.” – hangsúlyozta a reggeli bejáráson dr. Cser-Palkovics András polgármester. Hozzátette, hogy Székesfehérvár intézményhálózata nagyon erős, a szakemberek magas színvonalú munkát végeznek, a körülmények folyamatosan javulnak. Ennek szép példája a régi hagyományokkal rendelkező Rákóczi Utcai Óvoda, ahol a felújítás komoly változásokat hozott. A gyerekeket és a dolgozókat megszépült, minőségi körülmények várják nap mint nap. A polgármester, valamint dr. Horváth Miklósné és dr. Kovács Béla Sándor önkormányzati képviselők ajándékokkal érkeztek, a különféle korosztályoknak szóló játékokat hoztak a rákóczis ovisokna

Városfejlesztés

  1. Bővítik a japánkertet

    Július végén, augusztus elején kezdődik el a Csónakázó-tó szigetén található japánkert átfogó megújítása, kibővítése. A munkálatok várhatóan november végéig tartanak, a kivitelezés ideje alatt a munkálatokkal érintett területet a látogatók elől lezárják.

    2026.07.27.
  2. Így állnak az útfelújítások

    A Székesfehérváron meghirdetett, nagyszabású útfelújítási program részeként, a márciusban elkészült Nyárfa utcát követően a Közgyűlés szakbizottsága legutóbbi ülésén újabb utcák – köztük a Palotai út egy szakasza, valamint a Hársfa, a Fenyőfa és a Topolyai utca – esetében választotta ki a nyertes kivitelezőket - adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere.. Már zajlik a Nagyszombati út 800 méteres szakaszának felújítása, és kezdődhet a Bébic utcai szabadidőpark fejlesztése is.

    2026.07.23.
  3. Vasút + buszállomás Fehérváron

    Vitézy Dávid, Magyarország közlekedési és beruházási minisztere bejelentette, hogy szeretnék elkezdeni a székesfehérvári vasúti csomópont teljes körű átépítését, amelynek tervei már régóta készen állnak. A beruházás IKOP plusz forrásból, mintegy 20 milliárd forintból valósul meg, és 2030-ig befejeződhet.

    2026.07.22.
  4. Új CT-készülék a kórházban

    Befejeződött az új CT-készülék beüzemelése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban, így a berendezés már a mindennapi betegellátást szolgálja - közölte a székesfehérvári kórház a honlapján.

    2026.07.18.