Megszakadt a Volán győzelmi sorozata - csak egy pont jött össze a Vorarlberg ellen

Hárpm győzelemmel indította a 2026-os évet a Volán, de a negyedik már nem jött össze. A rendes játékidőben, és a hosszabbításban sem született döntés a Vorarlberg ellen, így büntetők döntöttek a bónuszpont sorsáról, sajnos az osztrákok javára. 
Hydro Fehérvár AV19–Pioneers Voralberg (osztrák) 2–3 (0–1, 2–1, 0–0, 0–0, 0–1) szétlövés után
2026.01.10. 20:32 |
Megszakadt a Volán győzelmi sorozata - csak egy pont jött össze a Vorarlberg ellen

Hydro Fehérvár AV19: Reijola (Horváth Dominik) – Stipsicz, Messner, Erdély, Bartalis, Kuralt – Horváth Donát, Campbell, Archibald, Hári, Gerlach – Falus, Stajnoch, Kulmala, Richards, Cheek – Nagy D., Magosi, Németh, Terbócs

A 19. percben a vendégek szerezték meg a vezetést a meccsen, Ramon Schnetzer belőtt korongja a hosszú alsóban kötött ki (0-1).

A második harmadban, a meccs 22. percbében egyenlített a Volán, Joel Messner távolija elakadt Bartalisban, a kapu előtt pedig Erdély Csanád a gólvonal mögé juttatta a korongot (1-1)  Sajnos gyorsan érkezett a válasz: egy beleérés után a mellé vágódó korongot az alapvonal mögül Casey Dornbach visszajátszotta, az üresen maradt Collin Adams pedig a hálóba lőtt (1-2)  A 28. percben újra egyenlített a Fehérvár: Kuralt lövése Rasmus Kulmaláról pattant a kapuba (2-2). 

A harmadik harmadban nem esett gól, így egy-egy pontot már mindkét csapat elkönyvelhetett a döntetlenért, és jöhetett a hosszabbítás a bónuszpontért. A ráadás sem hozott döntést, ezért büntetők döntöttek a bónuszpont sorsáról. A vendégektől Dornbach betalált, míg a túloldalon mindhárom fehérvári rávezetés kimaradt, így a Vorarlberg nyerte a találkozót.