Megszakadt a rossz sorozat, Linzben nyert a Hydro Fehérvár AV19

Öt vesztes meccs után Linzben sikerült ismét három pontot szereznie a fehérvári hokicsapatnak. Az első harmad felénél megszerzett vezető gól után már nem engedte ki kezéből az előnyt Antti Karhula csapata, amely őrzi helyét a mezőny első felében.
2020.12.08. 22:13 |

Nagy lendülettel kezdett a Fehérvár – amely 16 mezőnyjátékossal utazott, míg a kapuban a szerződést hosszabbító Janus állt –, de a linzieknek is voltak helyzeteik az első percekben. Az első kiállítás Szabó Dánielé volt, az első gól Carusóé a 10. percben. Az említett Szabót ismét kiküldték, a hazaiak vasat lőttek, bekkünk visszatért, nagy passzt kapott, belőtte a szólóját, 0-2. Az előnyt nem sikerült megőrizni a szünetig, Pelletier kilőtte a bal felsőt, 1-2 a 13. percben. A közbülső játékrészben fokozták a tempót a mieink, de a vendéglátók is felpörögtek egykettőre, volt munkája a szlovák kapusnak. Umicevic kiállítása a legrosszabbkor jött a Linznek, a legjobbkor a Fehérvárnak, Geiger használta ki a fórt. Nemsokára meglett a negyedik is, Bartalis szolgálta ki Petant, aki nagy gólt vágott Kickertnek, 1-4 a 38. percben. Az utolsó menetben már csak a kiállítások száma gyarapodott, kettő onnan, egy innen, az eredmény nem változott, 5 vereség után nyert ismét a Hydro Fehérvár AV19, ismét el lehet indulni tehát felfelé - tudósított a jegkorongblog.hu.

Steinbach Black Wings - Hydro Fehérvár AV19 1-4 (1-2, 0-2, 0-0)