Megnyílt a gyermekek és a felnőttek új kedvenc helye, a Mookka Play Café

Hatalmas gyerekzsivajjal és a plafon felé utat törő lufikkal nyílt meg pénteken a Zrínyi utcában a Mookka Play Café, ahol a kisgyermekes anyukák, apukák mellett a gyermekek is biztosan jól érzik majd magukat.
2026.03.20. 22:10 |
Megnyílt a gyermekek és a felnőttek új kedvenc helye, a Mookka Play Café

Nem nagyon lehetett hallani dr. Tóth-Turanitz Katalin köszöntő szavait, aki a gyermekek önfeledt játszadozását kísérő vidám hangok közepette próbált mindenkit üdvözölni péntek délután a Mookka Play Café megnyitó ünnepségén.

De hát éppen ez volt a célja Katalinnak, amikor sok-sok hónappal ezelőtt megálmodta ezt a kedves helyet. „Egy kétéves kislány és egy négyéves kisfiú anyukájaként mindig azzal szembesültem, hogy nem volt olyan hely a városban, ahová úgy tudtunk volna beülni meginni egy kávét, hogy közben a gyerekek is jól érzik magukat. Ezért egy olyan kávézót akartam életre hívni, ahol móka, kacagás és kávézás kéz a kézben jár.” – mondta kérdésünkre Katalin, aki reméli, hogy egy olyan helyet sikerült létrehozni, amely egy kicsit leveszi a terhet a szülők válláról és a kisgyermekes anyukáknak is ad időt a minőségi beszélgetésekre, időtöltésre.

És valóban: a Zrínyi utca közepén nemrég elkészült lakóépület aljában most átadott kávézóban a játéktér nagyobb, mint maga a kávézóhely, van itt kérem kiskonyha, barkácsasztal, jelmezek és minden, ami gyermekszem-száj ingere!

A megnyitóra dr. Cser-Palkovics András polgármestert is meghívták, aki örömmel tett eleget az invitálásnak, bár csak nehezen jutott szóhoz a sok-sok gyermek ugyancsak fontos mondanivalója között. „Örülök, hogy egy újabb, és valóban egyedi hellyel bővült a város! Alig egy hete a Belvárosban avattunk egy kávézót, s a következő egy hónapban két étterem is megnyitja kapuit. A most átadott kávézó két szempontból is hiánypótló: egyrészt a környéken, ahol sok társasházi lakás épült, nem nagyon volt beülős hely, másrészt a gyermektér miatt is különleges a Mookka.” – mondta a város polgármestere, aki sok vendéget és persze sok-sok vidám gyermekmosolyt is kívánt a családi vállalkozás tulajdonosainak.                                    

Fehérvári színes

  1. Együtt tekerünk, együtt nevetünk!

    Idén májusban immár negyedik alkalommal rendezik meg a Velencei-tónál a Jótékonysági Tókerülő Bringázást, melynek bevételével a bohócdoktorok 16 hazai gyermekkórházban, számos idősotthonban és speciális nevelési igényű gyerekek iskoláiban végzett munkáját támogatják a nevezők.

    2026.05.08.
  2. Újra használható a Csitáry-kút

    A Csitáry-kút műszaki felülvizsgálata befejeződött, a szondás felvételek alapján a szakemberek megállapították, hogy a kút műszakilag megfelelő állapotban van. A teljes fertőtlenítés és tisztítószivattyúzást követően a Fejérvíz Zrt. elvégezte a vízminta-elemzést is, ami mind kémiai, mind pedig biológiai szempontból egyaránt megfelelő eredményt mutatott, a víz fogyasztásra alkalmas. 

    2026.05.08.
  3. Virágzásban a díszhagymák

    A napokban még városszerte teljes pompájukban virágoznak a díszhagymák, ami a tavaszi ágyások egyik leglátványosabb évelő növénye. A díszhagymák virágzása nemcsak látványos, hanem ökológiai szempontból is értékes, éppen ezért ültettek a Városgondnokság kertészei több ezer ilyen növényt a fehérvári közterületekre.

    2026.05.08.
  4. Kézművesek alkotótábora

    Idén nyáron is megrendezi Gyermekműhely című napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Egyelőre csak a június 29. – július 3. közötti turnust hirdették meg, de igény szerint augusztusban is lesz még egy hét. A táborba 10-16 év közötti gyerekek jelentkezését várják.

    2026.05.08.