-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Megjelent a Székesfehérvár Zöld Arca című könyv
„Székesfehérvár Zöld Arca” címmel olyan kötet jelent meg, amely nemcsak szakmailag állja meg a helyét, hanem kifejezetten érdekes olvasmány is. A bemutatón dr. Csapó Csilla alpolgármester és Dióssy László szakállamtitkár méltatta Dr. Banizs Károly könyvét, kiemelve, hogy hiánypótló műről van szó, ami elsősorban a város polgárainak szól.
2008.09.25. 13:49 |
„Székesfehérvár Zöld Arca” címmel olyan kötet jelent meg, amely nemcsak szakmailag állja meg a helyét, hanem kifejezetten érdekes olvasmány is. A bemutatón dr. Csapó Csilla alpolgármester és Dióssy László szakállamtitkár méltatta Dr. Banizs Károly könyvét, kiemelve, hogy hiánypótló műről van szó, ami elsősorban a város polgárainak szól.
„Az életünk feltételeit jelentő zöldövezetről szól ez a könyv és arról a felelősségről, amelynek birtokában olyan döntéseket tudunk hozni, ami a legkevesebb rombolással jár az élővilág számára” – méltatta a könyvet dr. Csapó Csilla alpolgármester a bemutatón.
A „Székesfehérvár Zöld Arca” című könyv bemutatóján részt vett Dióssy László, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium szakállamtitkára is, aki szerint a kötet megjelenése is jelzi, hogy aktív zöld élet zajlik a városban.
Az államtitkár reményének adott hangot, hogy olyan könyv is készül majd, ami a Közép-Dunántúli Régió természeti szépségeit mutatja be. Dr. Banizs Károly könyvével kapcsolatban elmondta, hogy olvasása közben egy bensőséges világ tárul fel, bepillantást engedve a fehérváriak természet iránti szeretetébe.

„Az életünk feltételeit jelentő zöldövezetről szól ez a könyv és arról a felelősségről, amelynek birtokában olyan döntéseket tudunk hozni, ami a legkevesebb rombolással jár az élővilág számára” – méltatta a könyvet dr. Csapó Csilla alpolgármester a bemutatón.
A „Székesfehérvár Zöld Arca” című könyv bemutatóján részt vett Dióssy László, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium szakállamtitkára is, aki szerint a kötet megjelenése is jelzi, hogy aktív zöld élet zajlik a városban.
Az államtitkár reményének adott hangot, hogy olyan könyv is készül majd, ami a Közép-Dunántúli Régió természeti szépségeit mutatja be. Dr. Banizs Károly könyvével kapcsolatban elmondta, hogy olvasása közben egy bensőséges világ tárul fel, bepillantást engedve a fehérváriak természet iránti szeretetébe.
