Megint kifogott az újonc a Vidin - döntetlen Balmazújvárosban

A forgatókönyv ezúttal fordítva alakult: a nyitófordulóval ellentétben a Videoton került hamar előnybe, azonban még az első játékrész végén egyenlített a Balmazújváros. A második játékrészben kevésbé domináltak a fehérváriak, akiktől ismét pontot rabolt Horváth Ferenc együttese.

Balmazújváros - Videoton FC 1 - 1 (1-1)

2017.10.14. 17:15 |

Hasonlóan a forduló valamennyi mérkőzéséhez a kezdés előtt egy perces gyászszünettel adóztak az október 9-én elhunyt Tóth II József, az Aranycsapat egykori játékosának emlékének. A felejthetetlen együttesből sajnos már mindenki eltávozott az örök futballpályákra...

Három hónapos kényszerszünet után tért vissza a Videoton kezdő tizenegyébe Vinicius, aki a Balmazújváros elleni bajnoki nyitányon százötvenedik NBI-es meccsét játszotta, azóta viszont sérülés miatt alig lépett pályára. Marko Nikolics, Kovácsik - Fiola, Vinicius, Juhász, Stopira - Nego, Varga, Hadzic, Suljic - Henty, Scsepovics összetételben küldte pályára együttesét a sereghajtóvá visszaeső újonc, Balmazújváros otthonában. Lazovics és Pátkai eltiltás miatt nem állhatott a szerb mester rendelkézésre.

A nyári bajnoki nyitányon az abszolút újonc került előnybe, nem úgy Balmazújvárosban, ahol nagyjából tíz percnyi játék után a Vidi szerezte az első gólt: Henty húzta meg a balszélen, a nigériai támadó az alapvonalról centerezett, Scsepovics pedig magabiztosan bólintott a hosszú alsóba. Nem sokkal később éppen fordított volt a labda újta, Henty 17-ről laposan mellélőtt. Nagy kedvvel játszott a nigériai támadó, félkapásból is küldött egy löketet a hazai kapura. Ugyanakkor a kiesőhelyre zuhanó "Balmaz" semmiféle veszélyt nem jelentett a piros-kékekre. Horváth Ferenc tanítványai jószerével csak a pontrugásokban bízhattak, a harmincötödik percben kis híján révbe is értek, de Arabuli fél méterről mellé fejelt.

Jött azonban a 45. perc.... Andrics betört a tizenhatoson belülre, majd a balösszekötő helyéről Fiola szorításában kilőtte a "hosszút". A közelmúltban magyar állampolgárságot szerző labdarúgó, ahogy Felcsúton, úgy Balmazújvárosban is betalált a Vidinek. Az első félidő után 1-1, csakúgy mint a nyitófordulóban.

A fordulás után is megmaradt a hazaiak lendülete, Andrics lőtt veszélyesen fölé a 46. percben, nem sokkal később megint veszélyesen huzogattak a fehér mezesek a Vidi kapuja előtt. Az 54. percben ébredt a Vidi, Suljic beadása után Nego fejelt mellé. A hazaiak védekezésben is feljavultak, sőt pár perccel később Kovácsiknak kellett védenie egy jól sikerült újvárosi kontra után.

Alig több mint egy órányi játék után jobbnak látta a Vidi mestere, ha változtat: Fiolát Géresi Krisztián váltotta. Újabb balmazújvárosi lehetőség maradt ki a hatvanharmadik percben, a mérleg: egy blokkolt és egy fölélőtt labda.Tizenhárom perccel a vége előtt elszabadultak az indulatok, némi lökdösődés után mindjárt ki is osztott három sárga lapot Erdős József. Varga Józsefet pedig a Szabó Bence váltotta a Vidinél.

Egyáltalán nem tudta beszorítani ellenfelét a Vidi az utolsó tíz percben sem, sőt Kovácsiknak kellett nagyot védenie Zsiga lövésénél. Hiányzott az átütőerő a Vidi játékából, Horváth Ferenc az egykori fehérvári tréner és játékos ismét pontot "rabolt" a piros-kékektől

Balmazújváros - Videoton 1 - 1 (1-1)

Gólszerző: Andrics ill. Scsepovics.