Megfogyva bár, de törve nem: megvan a Volán első győzelme a szezonban

Az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 megszerezte az idénybeli első győzelmét. A sok hiányzó ellenére a magyar együttes szétlövés után 5–4-re nyert az eddig hibátlan Vienna Capitals otthonában.
2020.10.04. 20:52 |

Jól ment az emberelőnyös játék a Volánnak Bécsben, igaz, kétszer kettős fórban is játszhattak Háriék. Ki is használták mindkettőt, így kompenzálva a két kapott gólt az első harmadban. A másodikban aztán villámrajtot vettek a fehérváriak, negyven másodperc alatt két gólt ütöttek, de ez sem volt elég hozzá, hogy rendes játékidőben megnyerjék a meccset. A koronavírus miatt továbbra is csak 15 bevethető hokissal játszó, ráadásul ezúttal a sérült Erdélyt is nélkülöző Volán ellen szépített, majd a harmadik harmadban egyenlített is a Capitals, így jöhetett a hossazbbítás. Ebben már nem volt jelentősége a hiányzóknak, nem született újabb gól.

Szétlövés döntött, amiben a kétszer eredményes Hári vezérletével a Hydro Fehérvár AV19 volt jobb, így először nyert mérkőzést az új szezonban, ráadásul az egyik legnehezebben bevehető csarnokban. A Vienna előtte két győzelemmel indította a szezont, igazi bravúrt értek el a fehérváriak. A hazaiak több mint kétszer annyiszor, negyvenháromszor lőttek kapura (a hosszabbításban 6-0 volt a mutató), de Kornakker 90 százalékkal védett, emberelőnyben pedig hatékony volt a Volán.

Spusu Vienna Capitals (osztrák)–Hydro Fehérvár AV19 4–5 (2–2, 1–2, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel