-
Megújult a könyvtár
Tíz hónapon át tartott a Vörösmarty Mihály Könyvtár Oskola utcai épületének önkormányzati forrásból megvalósult külső felújítása: a különleges színnek és a kialakított díszvilágításnak köszönhetően valódi ünneplőbe öltözött az épület, amelynek ünnepélyes átadását csütörtökön tartották az Olvasóteremben.
2026.01.15. -
8086-os busz Fehérváron
Január 1-től a 8086-os számú helyközi buszjáratok az Autóbusz-állomás és az Iszkaszentgyörgyi úti Árva utca elnevezésű buszmegállók közötti szakaszon székesfehérvári helyi bérlettel és előre megváltott jeggyel is igénybe vehetők mindkét irányban.
2026.01.13. -
Pluszforrás útfelújításra
Székesfehérvár Önkormányzata 820 millió forint összegű visszatérítést kap a Versenyképes Járások Program keretében. Erről Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és Czunyiné Bertalan Judit, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkára tárgyalt csütörtökön a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel, valamint Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselőkkel.
2026.01.08. -
Megújul az Ocskay Jégcsarnok
Az 1970-es években épült, majd 1991-ben részleges felújításon átesett legendás jégcsarnok hőszigetelést kap, a faszerkezetet acélra cserélik, teljesen megújulnak a gépészeti rendszerek. A fenntartható működést segíti továbbá a lelátók, a szellőzőrendszer és a vizesblokkok korszerűsítése, miközben az ikonikus betonlelátó megmarad.
2026.01.07.
Még nyáron elkészül a focipálya felújítása
Még nyáron elkészül a grundfoci pálya felújítása a Németh László Általános Iskolával szemben. Székesfehérvár Városgondnoksága a napokban tett közzé pályázati felhívást az iskola előtti sportpálya felújítására. A nyertes kivitelezőnek a 680 m2 alapterületű pálya meglévő öntöttaszfalt burkolatát el kell bontani és újraaszfaltozni. A labdafogó háló rongálódott részeit kicserélik, továbbá a kapuk és a kosárpalánkok felújítását is teljes körűen el kell végeznie a nyertes kivitelezőnek.
2014.07.15. 09:51 |
Még nyáron elkészül a grundfoci pálya felújítása a Németh László Általános Iskolával szemben. Székesfehérvár Városgondnoksága a napokban tett közzé pályázati felhívást az iskola előtti sportpálya felújítására. A nyertes kivitelezőnek a 680 m2 alapterületű pálya meglévő öntöttaszfalt burkolatát el kell bontani és újraaszfaltozni.

A pályára kézilabda és kosárlabda pálya burkolatjeleit is felfestik. A labdafogó háló rongálódott részeit kicserélik, továbbá a kapuk és a kosárpalánkok felújítását is teljes körűen el kell végeznie a nyertes kivitelezőnek. A tervek szerint augusztus 20-ig kell elkészülni a felújítással.