Matematikailag még nem, de szinte biztosan megszerezte a bronzérmet a Mol Fehérvár

Az MTK csütörtöki legyőzésével egy fordulóval az OTP Bank-liga vége előtt 53 pontja van a fehérvári csapatnak. A Puskás Akadémia kettővel gyűjtött többet a második helyen, és még eggyel több meccse van. A negyedik Paksot jelenleg hat ponttal előzi a Vidi és a gólkülönbsége is jobb.
2021.04.30. 09:36 |

Nikolics, Zivzivadze és Houri góljával a Mol Fehérvár 3-1-re győzött az MTK ellen csütörtök este idegenben. A csapatkapitány Nikolics Nemanja ezzel 13 gólnál tart a szezonban és második a góllövő listán. A csapat pedig a harmadik helyen áll és ennél hátrébb szinte biztosan nem végezhet. Az utolsó fordulóban a kiesés elől menekülő Diósgyőr vendége lesz a Vidi, pontszerzés esetében matematikailag is biztosan dobogós. A második hely akkor érhető el, ha a Puskás Akadémia a hátra lévő két meccsén kettővel kevesebb pontot szerez, mint a fehérváriak.

A Vidi vezetőedzője, Szabics Imre így értékelt a csütörtöki meccs után: "Teljesen megérdemelten nyertünk, büszke vagyok a csapatra. Az FTC ellen is jól játszottunk, de a mindenáron való győzni akarást nem éreztem teljes mértékben, ami számomra egy új helyzet volt, hiszen előtte ezzel nem volt gond. De nagyon örülök, hogy megint megmutatták a játékosok ezt az arcukat, megmutatták, hogy győzni akarnak és gólokat akarnak rúgni. A Nikolics - Zivzivadze cseréről közösen döntöttünk a szakmai stábbal, boldog vagyok, hogy gólt szerzett, nagy szüksége volt rá a kupadöntő előtt, biztos vagyok benne, hogy az önbizalmának is jót tett. Hétfőn egy nagyon fontos mérkőzés vár ránk, a kupadöntő, ahol történelmet szeretnénk írni. Pénteken regenerálunk és utána elkezdjük a felkészülést a találkozóra."

1. Az élvonaltól búcsúzó Diósgyőr otthonában zárja a szezont vasárnap a MOL Fehérvár FC

Május 9-én, vasárnap 17:30 órakor a már kiesett DVTK otthonában játssza a 2020-2021-es bajnoki szezon utolsó mérkőzését a Vidi.

2021.05.07.
  2. Labdarúgó válogatott: öt Vidi-játékos van a bő EB-keretben

Marco Rossi szövetségi kapitány kihirdette a részben hazai rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott bő, 30 fős keretét. A két csoportmeccsét is Budapesten játszó nemzeti csapat Ausztriában edzőtáborozik, majd két felkészülési meccset is játszik. A keretben Bolla, Fiola, Hangya, Nego és Nikolics személyében öt Mol Fehérvár-játékos szerepel.

2021.05.06.
  3. Elkezdődött az atlétikai versenyszezon - az U16 és U14 korosztály sikerei a Bregyóban

A legfiatalabb versenyzők, a 12-13 és a 14-15 évesek területi kvalifikációs versenyével elstartolt az atléták versenyszezonja. Az ARAK fiataljai hazai pályán bizonyítottak, számolatlanul értek el egyéni csúcsokat, amelyekért nem maradt el az arany, ezüst és bronzérem sokasága.

2021.05.04.
  4. Kettős emberhátrányban, hosszabbításban kapott ki a Vidi a Magyar Kupa döntőjében

2019 után játszott ismét Magyar Kupa-döntőt a Mol Fehérvár, az ellenfél ezúttal az Újpest volt. A bajnokságban rendre kiütötte a lilákat a Vidi, ezúttal az első félidőben egyik csapat sem tudott betalálni. Helyzet alig volt a második játékrészben, de az utolsó percben, majd a hosszabbításban is kiállítottak egy fehérvárit, végül pedig egy jól eltalált lövés döntött az Újpest javára.