-
Ökotúrára csábítanak Sóstón
Különleges felfedező túrára hívják a természetbarátokat a víz világnapja alkalmából március 21-én, szombaton a Sóstón. Másnap pedig folytatódik a Vadvédelmi Központ legnépszerűbb programsorozata, a Vadvasárnap.
2026.03.19. -
Múhelyfoglalkozások a Rác utcában
Izgalmas műhelyfoglalkozásokat szerveznek az előttünk álló hétvégén a Rác utcai Kézművesek Házában. A zöldvessző műhelyben húsvéti használati és dekorációs tárgyak készülnek, emellett nyitva áll az ÖrökGyöngy műhely és csipkeverő műhely is.
2026.03.19. -
Nívódíjas MET Aréna
Ünnepélyes keretek között avatták fel a 2025. évi Építőipari Nívódíj elnyerését tanúsító táblát a székesfehérvári MET Arénában. A multifunkcionális csarnok nemcsak a hazai jégkorongsport modern fellegvára, illetve számos sportág nemzetközi versenyei és kulturális programok méltó otthona, hanem innovatív műszaki megoldásaival és fenntartható kialakításával a hazai építőipar egyik kiemelkedő teljesítménye is.
2026.03.18. -
Természettudományos kalandozás
Tizenöt csapat vett részt a tavaly szeptemberben indult Kalandozás a Természettudományok Birodalmában elnevezésű vetélkedőn, amelynek döntőjét szerdán tartották a Vasvári Pál Általános Iskolában. A komoly felkészültséget kívánó, komplex versenyt a Zentai Úti Általános Iskola Barnamedvék nevű csapata nyerte.
2026.03.18.
Másodikok lettek a Városgondnokság kegyeleti munkatársai az idei sírásó versenyen
Az idei sírásó versenyre érkeztek csapatok Horvátországból, Csehországból és Szlovákiából is. Egy-egy 200 centiméter hosszú, 80 cm széles, 160 cm mély sírt kellett ásnia a versenyzőknek, majd megfelelő pontossággal és gyorsasággal kellett kialakítaniuk a sírhelyet.

A Magyarországi Temetőfenntartók és Üzemeltetők Egyesülete a versennyel fontosnak tartja, hogy sírásó kollégák munkáját elismerjék és a közvélemény számára a kegyeleti szabályok kereteit betartva megismertessék.
A verseny alatt a kegyeleti munkatársak nem csak fizikai rátermettségükről adtak tanúbizonyságot, hanem szakmai tudásukat is megmutatták. Egy koporsós temetés sírgödrének kialakításához, amelyet a versenyen is ki kellett ásni, mintegy 2,5 köbméter földet mozgatnak meg a csapatok a verseny alatt kétszer, mivel a hantolásnál vissza is kell lapátolni a földet és megfelelően, illetve gyorsan ki kell alakítaniuk a visszatemetett sírgödör tetejét.