Marozsán Fábián két játszmában győzött a Fehérvár Kupa döntőjében

A férfiaknál győzelemre váltotta a papírformát az első helyen kiemelt Marozsán Fábián. A közelmúltban Fucsovics Mártont is legyőző teniszező a fináléig is magabiztosan menetelt, és ott is csak öt játékot engedett ellenfelének, Makk Péternek.

2020.06.09. 12:41 |

Jó mérkőzésre volt kilátás a Kiskút Tenisz Klubban, az újraindulás utáni első rangos hazai tenisztorna, a Fehérvár Kupa férfi döntőjében. A fináléig vezető úton a két játékos, Marozsán Fábián, és Makk Péter kiváló játékkal haladt végig. Az aranycsata első játékát Makk Péter nyerte, de ezt követően a szettben nem volt ellenszere Marozsán játékára, aki 6:1-gyel került előnybe. A második szettet is Makk kezdte jobban, négy gém után 3:1-re vezetett. Marozsán Fábián azonban megrázta magát, és előbb egyenlített, majd 5:3-ra el is lépett. Makk Péternek ezután már csak egy játékra futotta erejéből. Marozsán Fábián 6:1, 6:4-gyel nyerte a Fehérvár Kupát!

A díjakat Juhász Gábor, a Magyar Tenisz Szövetség főtitkára, és Cser-Palkovics András polgármester adta át. A Kiskút Tenisz Klubban nem áll meg az élet, a Viszló Csaba vezette egyesület szombaton a Menedzser Opennek ad otthont.