-
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01. -
Városismereti séta a Belvárosban
Egy különleges városismereti sétára hívja az érdeklődőket a Tourinform Iroda. A szombat délutáni programon harangok zengésén, régi titkokon és dallamokon keresztül ismerhetjük meg Székesfehérvár történetét.
2026.04.30.
Már az ünnepi készülődésre hangol a Tolnai utcai könyvtár mézeskalácsos kiállítása
A mézeskalács nem csupán egy gasztronómiai különlegesség, hanem kulturális és művészeti jelenség is, melynek története több évszázadra nyúlik vissza. Eleinte egyszerűbb, mézzel ízesített, fűszeres sütemény volt, amit szerzetesek készítettek, majd később megjelentek a mézeskalács-díszítéssel foglalkozó céhek is. A mézeskalács a meseirodalomban, például a Grimm testvérek Jancsi és Juliska című történetében is fellelhető.
A kiállító, dr. Bogáthyné Kiss Ildikó mintegy harminc éve foglalkozik míves mézeskalácsok készítésével. Egy ismerősétől kapta az első darabokat, és egyből magával ragadta a műfaj. Bár az idők során számos változás történt a receptekben és a díszítési technikákban, egy valami mégis örök: az a szeretet, amivel az alkotó a díszeket készíti minden karácsony és húsvét előtt. Az évek során számos formát és motívumot díszített, az egyszerűbbektől – mint például a tulipán vagy a hóember – a térbeli, 3D-s díszeken át egészen a mézeskalács házikóig. A kiállítás ezekből a remekművekből mutat be egy válogatást. A tárlat november 29-ig ingyenesen látogatható a Tolnai Utcai Tagkönyvtárban.