Már az első félidő végére eldöntötte a dunaharaszti elleni meccset a DKKA

Nagyon bekezdett a Dávid Kornél KA Dunaharasztin a negyeddöntő második felvonásán. A 4. percben már 11-1-re vezettek Simon Benedekék. Dunaharaszti MTK – Dávid Kornél KA 74-97 (11-25, 9-28, 26-17, 28-27)
2024.04.16. 08:34 |

Dunaharaszti MTK – Dávid Kornél KA 74-97 (11-25, 9-28, 26-17, 28-27)

Dunaharaszti, Városi Sportcsarnok, v.: Gaál, Domán, Marton (Sarkadi-Nagy)

DKKA: Tóth P. 8/6, Simon B. 16/9, Molnár D. 16/12, Szabó Zs. 19/3, Kis R. 5

Csere: Kuttor G. 14, Büki B. 11/9, Keller V. 4, Somogyfoki P. 2, Somogyfoki Sz. 2, Denk N. (Denk M.)

A hazaiak némi kozmetikázása után, a 9. percre ismét megvolt a közte tíz (21-11), a negyedet pedig 25-11-re nyertük. A második etapban még nyomasztóbb volt Szabó Zsolték fölénye. 8 pontot szerezve húsz fölé tornászták a különbséget. A lendület a negyed végéig kitartott. 48-18-nál már harmincat számoltunk a DMTK-ra, és 53-20-nál ért véget az első félidő.

A fordulás után érthetően mindkét térfélen csökkent a koncentrációnk, amit kihasználtak a hazaiak. A 28. percre 62-41-nél 21 pontra csökkent az előnyünk. Bár támadásban nagyot javultak a kék-sárgák, arra, hogy szorossá tegyék az eredményt, nem volt esély. A negyedik negyed egyenlő erők küzdelmét hozta, és 97-74-es győzelmet arattunk, amivel továbbjutottunk a legjobb négy közé. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Simon Benedek a harmadik negyedben ráesett egyik ellenfele lábára, így ő már nem térhetett vissza a pályára.

Csapatunkból ezúttal Szabó Zsolt hozta össze a legjobb egyéni teljesítményt (19 pont, 16 lepattanó, 31 VAL), de rajta kívül Kuttor Gergő, Tóth Péter, Kis Raul, Simon Benedek, Molnár Dániel és Büki Bence is kétszámjegyű VAL-t ért el.

A DKKA ellenfele a következő körben a Veszprém KK lesz, amely a Vásárhelyi Kosársulit búcsúztatta a nyolc között, szintén két mérkőzésen. A két klub megegyezett a vasárnap esti kezdésben, az időpontok hivatalossá válásához már csak a Versenyiroda jóváhagyása szükséges.