Majdnem összejött - közel volt a bravúr Vácott az Alba FKC-nek

Közönségszórakoztató játékot hozott a szombat esti PRAKTIKER-VÁC – ALBA FEHÉRVÁR KC találkozó, amely az utolsó percekben is tartogatott izgalmakat. Az Alba Fehérvár jó védekezése és Utasi Linda tíz gólja sem volt elég a Vác ellen. Praktiker-Vác – Alba Fehérvár KC 28-26 (17-13)
2023.10.21. 20:48 |

K&H Liga, 6. forduló:
Praktiker-Vác – Alba Fehérvár KC 28-26 (17-13)

Alba: Kubina, Tóth (kapusok), Utasi 10, Afentaler 4, Besszer 4, Kövér 4, Takó 3, Szemes 1, Andusic, Kocsis, Sulyok, Tolnai. Vezetőedző: Horváth Roland

Jól kezdtük a találkozót, melynek első tizenöt percében a Vácot meglepve végig vezettünk, néhol két-három góllal is. Az első játékrész végére felébredt ellenfelünk, így a szünetre négygólos hátrányban mentünk.
A második játékrészben sokáig a félidei távolságból üldöztük a váciakat, az ötvenedik perctől viszont elfáradni látszott ellenfelünk, és a végjátékra feljöttünk egy gólra (56. perc). Ekkor Horváth Roland időt kért, melyet követően Afentaler bombagóljának köszönhetően az 57. percben 26-26 állt az eredményjelzőn. Két perccel a vége előtt a győzelemért támadhattunk, ám kétszer is eladtuk a labdát, amelyet ellenfelünk könyörtelenül kihasznált, így kialakítva a végeredményt. A különbséget Utasi Linda még egy időntúli szabaddobással egyre csökkenthette volna, ám a magas váci sorfalon nem volt hézag.
A találkozót nehezítette, hogy Tamara Smbatian és Bruna Zrnic kisebb sérülése miatt inkább nem kockáztatta a játékot a Kozármisleny elleni fontos mérkőzés előtt, így rövid pad állt edzőnk rendelkezésére. A vereség ellenére egyre inkább úgy látszik, hogy a csapat visszatalált arra az útra, amellyel két kupát is el tudtunk hozni a felkészülés alatt.

Horváth Roland, az Alba Fehérvár KC vezetőedzője: „Nagyon jó mérkőzés volt a mai, látszott, hogy mindkét csapat akarja a győzelmet. A végén nem sikerült elhoznunk a két pontot annak ellenére, hogy komoly esélyünk volt rá. Ha számításba vesszük a létszámot, ahányan jöttünk, illetve a küzdelmet, amit végig láttam a lányokon, büszke lehetek rájuk, és egy rossz szót sem szólhatunk. Mindent megtettünk a két pontért, de a végjátékban sajnos mindig benne van a hibázás lehetősége, ezek olyan tanulópénzek, amiket meg kell élnünk.” (albakezi.hu)