Magyarország diákolimpiai bajnoka lett a Tóvárosi iskola focicsapata

A hétvégén Békéscsabán került sor a 2017/2018. tanév Labdarúgás Diákolimpia® Országos Döntőjére, ahol a legkisebbek, azaz az I. és a II. korcsoportba tartozó 20-20 legjobb megyei és fővárosi csapat mérte össze tudását. A II. korcsoportban „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet nyert a Tóvárosi Általános Iskola csapata.
2018.05.14. 13:03 |

A hétvégi Labdarúgás Diákolimpia® Országos Döntő fantasztikus hangulatban telt.

A foci a Diákolimpia® versenysorozatnak is fontos eleme. Az országos bajnokságba összesen 518 I. és 742 II. korcsoportos csapat nevezett, közülük került ki az ország legjobb 20-20 fővárosi és megyei csapata, akik Békéscsabán megküzdöttek a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címért.

A II. korcsoportban a fehérvári Tóvárosi Általános Iskola csapata szerezte meg a bajnoki címet, edzőjük Oláh Attila volt. A tóvárosis Csucsánszky Zoltán a gólkirályi címet is megszerezte a korcsoportban.

A mérkőzéseket május 11-e és május 13-a között rendezték meg, a végén a dobogós csapatok érem és serleg díjazásban részesültek, ezen felül mindkét korcsoportban különdíjat kapott az Országos Döntő legjobb mezőnyjátékosa, a legjobb kapusa, a gólkirálya és a bajnokcsapat testnevelője is.

1. Karate: fehérvári éremdömping a diákolimpia selejtezőjében

Vasárnap Várpalotán, a városi sportcsarnokban rendezték a kyokushin karate diákolimpia nyugat-magyarországi selejtezőjét. A formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban összesen 375 nevezés érkezett, a tét pedig nem volt kisebb, mint az országos döntőn való szereplés jogának kivívása.

2019.03.18.
  2. Tizennégy ország 750 versenyzője érkezik a hétvégi Orka Kupára

Péntektől vasárnapig Közép-Európa egyik legjelentősebb szinkronúszó utánpótlás versenyének ad otthont Székesfehérvár. Az Orka Kupán tizennégy ország, negyvennégy egyesületének, több mint hétszázötven indulója ugrik medencébe. A házigazda klub hagyományos viadala igazi sikertörténet, hiszen az elmúlt két évtizedben hatalmasat nőtt a verseny ázsiója.

2019.03.18.
  3. Tízgólos meccsen vette el a Volán pályaelőnyét a Salzburg

Rendkívül feszült, igazi play-off meccset játszott a negyeddöntőben harmadik alkalommal összecsapó Fehérvár AV 19 és Red Bull Salzburg. A durvaságoktól sem visszariadó vendégek komoly előnyt építettek, amit azonban kétszer is majdnem eltüntetett a Volán. A vége így is salzburgi siker lett, vagyis a párharcban 2-1-re vezetnek, és már pályaelőnyben vannak az osztrákok.

2019.03.17.
  4. Fehérváron csap össze Tóth „Barbár" Tamás és Darmos „Gladiátor" József

A Felix Promotion International április 27-én, Székesfehérváron rendezi következő élő televíziós bokszgáláját. Várhatóan telt ház előtt, a főmérkőzésen harmadjára is megküzd egymással Tóth „Barbár" Tamás és Darmos „Gladiátor" József a cirkálósúlyú magyar-bajnoki címért.