Magyarország diákolimpiai bajnoka lett a Tóvárosi iskola focicsapata

A hétvégén Békéscsabán került sor a 2017/2018. tanév Labdarúgás Diákolimpia® Országos Döntőjére, ahol a legkisebbek, azaz az I. és a II. korcsoportba tartozó 20-20 legjobb megyei és fővárosi csapat mérte össze tudását. A II. korcsoportban „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet nyert a Tóvárosi Általános Iskola csapata.
2018.05.14. 13:03 |

A hétvégi Labdarúgás Diákolimpia® Országos Döntő fantasztikus hangulatban telt.

A foci a Diákolimpia® versenysorozatnak is fontos eleme. Az országos bajnokságba összesen 518 I. és 742 II. korcsoportos csapat nevezett, közülük került ki az ország legjobb 20-20 fővárosi és megyei csapata, akik Békéscsabán megküzdöttek a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címért.

A II. korcsoportban a fehérvári Tóvárosi Általános Iskola csapata szerezte meg a bajnoki címet, edzőjük Oláh Attila volt. A tóvárosis Csucsánszky Zoltán a gólkirályi címet is megszerezte a korcsoportban.

A mérkőzéseket május 11-e és május 13-a között rendezték meg, a végén a dobogós csapatok érem és serleg díjazásban részesültek, ezen felül mindkét korcsoportban különdíjat kapott az Országos Döntő legjobb mezőnyjátékosa, a legjobb kapusa, a gólkirálya és a bajnokcsapat testnevelője is.

1. Két érmet szereztek a fehérvári vívók a szolnoki Olimpici Nagydíjon

A Székesfehérvári Vívó és Szabadidősport Egyesület párbajtőrözői közül Tóth Lázár és Csuta András állhatott fel a dobogóra a legnívósabb hazai korosztályos versenysorozatban. A téli szünet előtti utolsó megmérettetésen számos előkelő helyezést vívtak ki maguknak a fehérvári fiatalok.

2018.12.11.
  2. Lénárt Péter a királykategória ezüstérmese és hőse lett az ökölvívó országos bajnokságon

Lénárt Péter, a Varkocs György Box Club versenyzője a hétvégi országos bajnokság királykategóriájában (+91 kilogramm) a legnehezebb és a legnépesebb súlycsoportban indult. Első körben egy rutinos, előző évekből OB érmes, termetes versenyzőt sikerült legyőznie. Az elődöntőben egy volt ifi válogatott, kőbányai bunyóst vert magabiztosan. A döntőben az előző év bajnoka várt rá és a 2. menet közepén egy fejelés miatt Pétert az orvos nem engedte tovább küzdeni, így megosztott pontozással az ellenfele győzött.

2018.12.11.
  3. Nagy Angéla ezüst, Kiliti Tamás bronzérmet szerzett az ökölvívó országos bajnokságon

Három versenyzővel kezdte meg a felkészülést a Videoton Box Club az idei felnőtt országos bajnokságra, közülük Nagy Kornél megsérült, így nem vállalhatta a megmérettetést. Kiliti Ferenc, vezetőedző tanítványai közül a hölgyek 57 kg-os súlycsoportjában Nagy Angéla első éves felnőttként ezüstérmet szerzett. Kiliti Tamás az 56 kilogrammosok között az elődöntőig menetelt, ott az EB 3. helyezett versenyzőtől parázs mérkőzésen kikapott, így bronzéremmel zárt.

2018.12.11.
  4. Szabadkáról hoztak szép eredményeket a fiatal fehérvári falmászók

Hétvégén volt Szabadkán a szerbiai bajnokság VIII. Boulder fordulója, melyen Székesfehérvárról Hegedüs-Krisó Dénes a Redrock színeiben D10 kategóriában, testvére Tóth-Krisó Míra a Rotpunkt színeiben D6 kategóriában mérték össze tudásukat a többi ügyes mászóval.