Magyar Kupa-döntő: a MOL Vidi a Honvéd ellen játszik a serlegért szombaton

Története során hatodszor jutott be a labdarúgó Magyar Kupa döntőjébe a székesfehérvári csapat. A korábbi öt fináléból csak egyet nyert meg a Vidi, még 2006-ban. Szombat este az Üllői úton a Budapest Honvéd ellen játszik döntőt Marko Nikolics csapata, amely a szerb mester irányítása alatt még nem kapott ki a kispestiektől.
2019.05.24. 16:00 |

Az Újpesti Dózsa, a Debrecen, a Kecskemét és a Ferencváros is legyőzte már a Magyar Kupa döntőjében a Vidit, amely először 1982-ben, máig utoljára pedig 2015-ben játszott a serlegért. A vesztes finálék közül kettő is az Üllői úton volt, ahogy az eddigi egyetlen győzelem is a Fradi stadionjában született meg: 2006-ban a Vasast verte 11-esekkel a fehérvári együttes. Most mindenki abban bízik, hogy az Európa-ligában ősszel hazai pályának számító Groupama Arénában meglesz az újabb siker. Az ellenfél kispestiek ritka mázlis sorsolással jutottak el a döntőig, egyetlen egyszer sem (!) játszottak élvonalbeli csapattal. Volt megye II-es, NB III-as, NB II-es ellenfelük is, miközben a Vidi az utolsó két körben a bajnokság későbbi arany- és bronzérmesét ütötte ki.

Ettől függetlenül nehéz ellenfél lesz a Honvéd, erre készül Juhász Roland csapatkapitány is, aki először lenne tevékeny részese egy kupagyőzelemnek. „Az MTK keretének tagja voltam a 2000-es kupagyőzelem idején, de nem érzem egyáltalán magaménak azt a kupagyőzelmet, ahhoz azért annál több kell szerintem, mint az, hogy a keretben ott legyen az ember. Mondhatjuk nyugodtan, a vitrinemből a Magyar Kupa még hiányzik. Sajnos a kupadöntőkkel kapcsolatban eddig nincsenek túl jó élményeim, négy éve a Vidivel kikaptunk a Ferencvárostól, és Belgiumban is volt egy kupadöntő, amit ugyan megnyertünk, és a kupasorozat szinte összes meccsét végigjátszottam, azonban a döntőt sárga lapos eltiltás miatt ki kellett hagynom. Sokszor beszéltem már arról, hogy mik azok a dolgok, amik hiányoztak a pályafutásomból - ilyen volt tavaly őszig a nemzetközi kupában a csoportkörben való szereplés a Vidivel, és nagyon boldog lennék, ha ma éjszaka már a Magyar Kupáról is csak múlt időben beszélhetnék. Ehhez természetesen biztosan a Budapest Honvédnak is lesz egy-két szava, tiszteljük is ellenfelünket, de bízom a csapatunkban és abban, hogy ennek a hosszú szezonnak a végén a magasba emelhetem majd a Magyar Kupát a Groupama Arénában!” - nyilatkozta Juhász Roland.
Marko Nikolics vezetőedző szerint egy jól sikerült szezon megkoronázása lenne, ha a Vidi, miután eddig minden meccsét megnyerte az idei kupakiírásban, a döntőt is behúzná:
"Ha valaki végignézi a meccskereteket, akkor láthatja, hogy az európai szereplés és a bajnokság mellett a Magyar Kupa is ugyanolyan fontos szerepet játszott a csapat szezonja során. Ennek is köszönhető, hogy kilenc mérkőzésen kilenc győzelmet arattunk a sorozatban, szerintem megérdemelten vagyunk itt, a döntőben. A klub története során második alkalommal hódíthatjuk el ezt a trófeát, úgy gondolom, hogy ez nagy dolog lenne. Nem mellesleg, szép lezárása lenne ennek a nagyon tartalmas szezonnak: tavaly megnyertük a bajnokságot, Bajnokok Ligája rájátszásig jutottunk, majd az utolsó pillanatig versenyben voltunk a továbbjutásért az Európa Liga csoportkörében – méltó módon képviseltük a nemzetközi porondon a magyar labdarúgást. A bajnoki címvédésért is harcban voltunk, a bajnokságban végül az ezüstérem jutott, de a kupagyőzelem még hiányzik a sorból. A 2018/2019-es idény során ez lesz a 57. tétmérkőzésünk, ez sokkal több, mint bármelyik másik magyar csapaté, és természetesen a válogatott játékosaink lábában még ennél is több játékperc és utazás van. Az utolsó fordulókban a stábommal igyekeztünk rotálni a csapatot, kisebb pihenőt adni azoknak, akik nagyon sokat játszotta és játékpercet biztosítani azoknak a labdarúgóknak, akik hosszabb kihagyás után tértek vissza – ilyen volt például Marko Scsepovics és Fiola Attila. Egyébként pedig ez egy kupadöntő, ilyenkor félre kell tenni minden mást és az utolsó tartalékokat felhasználva menni kell előre a győzelemért! A Honvéd elleni bajnokik jól sikerültek, hiszen mind a hármat megnyertük, ez most azonban nem érdekes, egy jól összerakott csapatról van szó, amely ellen egy teljesen új futballtörténet kezdődik szombat este a Groupama Arénában. Maximális koncentrációval, szervezett játékkal és a már sokszor bemutatott győztes mentalitással kell pályára lépnünk a Kispest ellen is. Bízom benne, hogy a Vidi harcosai, a szezonban utoljára, ismét győztesen hagyják majd el a pályát és egy szép sikerrel zárjuk az évet!" - mondta a szerb szakember.

A Magyar Kupa döntője szombaton 19.30-kor kezdődik.

1. Bécsi Delfin Kupán úsztak a fehérvári delfinesek

Tizenkilencedik alkalommal  rendezték  a nagy  népszerűségnek  örvendő  gyermek  úszóversenyt  Bécsben. A  rendezvényen immár  tízedik  alkalommal  vettek  részt  a  székesfehérvári  Delfin SE   úszói. Most  egy  teljesen  új  generáció  bontogatja  szárnyait az egyesületben., nagy öröm,  hogy a  legkisebbek  is  már   döntőben  úsztak.

2019.10.22.
  2. Ezúttal a győri Ibex Magyar Kupán tették le névjegyüket a Rotpunkt fiatal falmászói

Hétvégén Győr adott otthont az Ibex Magyar Kupának a falmászás boulder kategóriájában. Szombaton a nagyobbak, vasárnap pedig a fiatalabb sportmászók versenyeztek, akik egy ezüstérmet hoztak haza Juhász Tamara révén, de a többiek is nagyszerűen versenyeztek, értékes helyezéseket értek el, gyakran kiélezett helyzetek végén egy-egy topfogáson vagy próbán múltak a végeredmények.

2019.10.22.
  3. Százezer dolláros női tenisztorna kezdődött a Kiskút útján

A Kiskút Tenisz Klub folyamatosan bővülő, fedett létesítményében a múlt heti ITF-torna után ezen a héten már 100 000 dollár összdíjazású női verseny zajlik. Elkezdődött a selejtező, amelyből harminckét teniszező próbál feljutni a szintén harminckettes főtáblára. Szerdától zajlanak a főtábla küzdelmei egyéniben és párosban, hétvégén rendezik az elődöntőket, döntőket.

2019.10.21.
  4. Balogh Bálint arany,- Nagy Evelin ezüst,- Lakatos Viktor bronzérmes a junior box ob-n

Az elmúlt héten szerdától szombatig Egerben találkoztak Magyarország legjobb junior korú ökölvívói az országos bajnokságon, ahová Turós Arnold, a Varkocs György Box Club és az Arnold Boxing Team vezetőedzője idén öt versenyzővel indult útnak, akik közül Balogh Bálint magyar bajnok, Nagy Evelin ezüst, Lakatos Viktor pedig bronzérmes lett.