Magabiztosan nyert az MTK ellen a Fehérvár FC kettős emberelőnyben

Magabizosan gyűjtötte be a három pontot a Fehérvár FC a Sóstói Stadionban az MTK ellen, ehhez azonban az is kellett, hogy az első félidőben két vendégjátékost is kiállított a játékvezető. Fehérvár FC - MTK 3-0 (1-0)
2023.10.08. 15:16 |

Fehérvár FC - MTK 3-0 (1-0)

A 19. percben Kádár lépett oda csúnyán Kodrónak, a szabálytalanságot azonnali piros lappal büntette a játékvezető. A 43. percben tovább fogyatkoztak a vendégek, a sárga lapos Thiam ismét veszélyesen lépett oda Kalmárnak és a második sárga lappal együtt megkapta a pirosat is.

A 9 emberre fogyatkozott MTK 3 percig bírta ki a Vidi nyomását, a 46. percben Kalmár labdaszerzése után Katona 15 méterről, ballal kilőtte a hosszú felső sarkot. (1-0)

A második félidőben a kettős emberelőnyben játsszó Vidi különösebb erőfeszítés nélkül tudta bebiztosítani a győzelmet. Az 54. percben Fiola beadása után nem tudtak tisztázni a vendégek, a labda Kalmárhoz került, aki 16-ról lőtte ki a jobb alsót. (2-0)

A 87. percben szintén Kalmár állította be a végeredményt, Christensen középre lőtt labdáját Szabó átlépte, Kalmár pedig a kapuba vágta! (3-0)

Győzelmével a Fehérvár FC feljött a 8. helyre és tovább távolodott a kiesőzónától.