Magabiztosan jutott tovább a Magyar Kupában az Alba Fehérvár KC

Az NBI/B-ben szereplő Mohács vendégeként lépett pályára a Magyar Kupa III. fordulójában az Alba Fehérvár KC. Deli Rita együttese a szünetben még „csak” négy góllal vezetett, végül azonban kijött az osztálykülönbség a két csapat között.

2019.10.30. 19:41 |

Egy, az újonc Szent István SE elleni, kínkeservvel megnyert bajnoki után újabb kötelező győzelemmel „kecsegtető” találkozó várt az Alba Fehérvár KC. És ahogy pénteken lehetett látni, az ilyen meccsek hordoznak magukban némi veszélyt. Az NBI/B-s Mohácsi TE otthonában is meg kellett küzdenie a mérkőzés elején a fehérvári alakulatnak minden egyes gólért. A házigazdák pedig az esélytelenség nyugalmával, teher nélkül várták a Magyar Kupa III. fordulójában rendezett találkozót. Melynek elején egy darabig fej-fej mellett haladt a két gárda, Deli Rita lányai csak 4-4 után tudtak ellépni. A 19. perc elején Mendy góljával már három volt közte, a remekül küzdő mohácsiak azonban két perc alatt minimálisra csökkentették hátrányukat. A szünetig ezután nyílt az olló, harminc percnyi játék után 15-11-es fehérvári vezetést mutatott az eredményjelző.

A pihenő után alaposan rákapcsolt az Alba Fehérvár KC, Zazai vezérletével kevesebb mint kilenc perc alatt tíz gólosra növelte előnyét a gárda. És ekkor már sejthető volt, nem csak hogy a „mohácsi csoda” marad el, a másodosztályú gárda nem nagyon tudja megszorongatni sem NBI-es ellenfelét. Tíz gólon belül is már csak egyszer járt a Mohács, a találkozót Szarka Adrienn találata zárta le, az Alba Fehérvár KC végül magabiztos, 32-19-es győzelemmel jutott a Magyar Kupa következő, negyedik fordulójába. Walfisch Mercédeszék legközelebb majd a bajnokságban lépnek pályára, méghozzá november 6-án, Vácott.

Mohácsi TE – Alba Fehérvár KC 19-32 (11-15)