-
Nyáron is egészségesen
Nyáron is folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett ingyenes, egészségvédelmi, egészségmegőrzési tanácsadások. A június 26-i, pénteki ingyenes gyógytorna tanácsadásra még vannak szabad helyek.
2026.06.24. -
Gyere és alkoss szabadon!
Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.
2026.06.23. -
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23. -
Nagyot ment a korai FEZEN
Hat helyszínnel, emlékezetes koncertekkel és teltház-közeli napokkal zárta kapuit a FEZEN Fesztivál. A megszokottnál jóval korábbi, júniusi időpont a szervezők szerint abszolút bevált, így Székesfehérváron egy hamisítatlan, kánikulai hétvégével hivatalosan is beindult a 2026-os országos fesztiválszezon.
2026.06.22.
Londoni kiállításon mutatták be a királyérmeket a fehérvári éremgyűjtők
A közel 60 éves múltra visszatekintő MÉE Fejér megyei Alba Regia Szervezete még 1986-ban döntött egy, a Székesfehérvár történelméhez szorosan kapcsolódó éremsorozat kibocsátásáról.
A sorozat a „Székesfehérváron koronázott és eltemetett királyok” címet kapta, és 15 év alatt 24 darab érmen ábrázolta a 38 érintett uralkodót, továbbá Géza fejedelmet. A sorozat 2001-es befejezését követően a szervezet úgy döntött, hogy folytatja az éremkibocsátást. 2011-ig további 16 Habsburg-, illetve Habsburg-Lotharingiai-házból származó uralkodóról emlékeztek meg a „Királysor” elnevezésű, új sorozatban. Az érmek azért jelentősek, mert kézzelfogható kapcsolatot teremtenek a magyar nemzet múltjával, és ezt a páratlan értéket őrzik meg a nemesen megmunkált fémek a jövő generációi számára.
Az éremsorozatot Magyarországon több helyen bemutatták, majd a tárlat átlépte az országhatárt is.
2016-ban Nagyváradon, majd 2024 őszén Cambridge-ben láthatták az érdeklődők a sorozatot. 2025 májusában az eddigi legjelentősebb kiállításra került sor Londonban, a Liszt Intézetben, amely a brit főváros szívében található. A kiállítás anyagát Szabó Tamás ötvösművész, az ÉremVerde Kft. ügyvezetője és Igari Antal, a MÉE Fejér Megyei Alba Regia Szervezetének elnöke állították össze. Az uralkodók és az őket ábrázló érmek bemutatására rövid leírások is szerepeltek a tárlaton.
A tárlat május 8-i megnyitóján részt vett többek között dr. Kumin Ferenc, Magyarország londoni nagykövete és felesége is. A rendezvény létrejöttét anyagilag támogatta Magyarország Londoni Nagykövetsége, valamint a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete. További szakmai, technikai és erkölcsi támogatást nyújtott Vargha Tamás országgyűlési képviselő, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Székesfehérvári Városi Levéltár és Kutatóintézet, valamint az Angolcsomag.hu nevű csomagszállító cég.