Lila a legkisebb hősökért – koraszülöttek világnapja a Szent György Kórházban

Idén is együtt ünnepelték a koraszülöttek világnapját a Szent György Kórház dolgozói egykori koraszülöttjeikkel, családtagjaikkal. Zenével, tánccal, hangszersimogatóval, Lala Bohóc Doktórral várták a feldíszített aulába a gyerekeket. Nem csak a Gyermekosztály öltözött lilába, Székesfehérvár közösségének a koraszülöttek és családjaik felé megnyilvánuló odafigyelését jelképezve, lila díszkivilágítást kapott a Városháza és a MET Aréna épülete is.
2025.11.17. 19:31 |
Lila a legkisebb hősökért – koraszülöttek világnapja a Szent György Kórházban

Lilába, a remény és az együttérzés színébe öltözött délután a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztálya.

A feldíszített folyosóra sorra érkeztek az osztály egykori koraszülöttjei és családtagjaik, kicsik és nagyok üdvözölték mosolyogva egymást és a Gyermekosztály dolgozóit. November 17-e világszerte a koraszülöttekről szól, és tíz éve Magyarországon is a #lilanap kampány keretében öltöznek a remény színébe ikonikus épületek, hidak, szobrok.

Székesfehérváron a Városháza és a MET Aréna lila kivilágítása mellett a Kórház meghitt ünnepségre várja vissza ilyenkor azokat a gyermekeket és családjaikat, akik egykor itt, a koraszülött intenzív osztályon kezdték életüket. Évente átlagosan 200 gyereket kezelnek az osztályon – mondta el dr. Simon Kornélia, az osztály vezetője, aki kiemelte, egy egész évre erőt ad nekik az, hogy ma ennyien eljöttek, hogy felvették a lilát, a remény színét.

Dr. Cser-Palkovics András hangsúlyozta: a közösség törődését, támogatását szeretnék azzal is jelezni, hogy a Városháza és a MET Aréna is lila díszkivilágítást kapott a mai napon. "A remény élő bizonyítékai" azok a gyermekek, akik ma eljöttek – fogalmazott Fodor Szilvia ápolási igazgató-helyettes köszöntőjében.

A családi délutánon ezúttal is színes programból válogathattak az érkezők. A Hermann László Zeneiskola két növendéke, Pásztor Margaréta és Ujvári Teodor fuvola és gitár duettje nyitotta az estét, de közös éneklés is volt Végvári-Köves Melinda vezetésével. A megnyitó után Kanga Training táncbemutató és Lala Bohóc Doktor “gyógyítása” várta a gyerekeket, majd Szőnyi Anna és Varró János tartott izgalmas hangszerismertetőt.