-
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Lesz adventi díszkivilágítás és vásár is, a karácsonyfa november 21-én érkezik
A fényeket november 27-én, az első adventi vasárnapon kapcsolják fel és vízkeresztig üzemeltetik, megtartják a hagyományos adventi vásárt is, Székesfehérvár karácsonyfája pedig november 21-én érkezik a Városház térre.
A Városgondnokság szakemberei már elkezdték kihelyezni az adventi díszkivilágítást, amely korszerű ledes fényforrásokkal működik. Az idei évben a Belváros a Liszt Ferenc utcától a Zichy ligetig a tavalyi évhez hasonló díszkivilágítást kap, illetve a Várkörúton, valamint a Rákóczi és a Távirda utcában is a szokásos világítást helyezik ki.
Hozzátette, hogy jelenleg pénzügyi szempontból nem élünk könnyű időszakot, különösen azokon a területeken, melyeknek komoly energiaigényük van. Azonban a díszkivilágítás egy jó partneri együttműködésnek köszönhetően idén is megvalósul: a városi közvilágítás karbantartását végző Roneko Kft. felajánlotta, hogy egymillió forinttal hozzájárul a költségekhez. Az adventi fények összesen mintegy 2 és félmillió forintba kerülnek, ebből a villamos energia körülbelül 1,2 millió forint, így a támogatás komoly segítséget jelent. A polgármester köszönetét fejezte ki a felajánlás kapcsán a város közössége és a Székesfehérvárra érkező vendégek nevében egyaránt. „Mindenkit szívesen és szeretettel várunk Székesfehérvárra! Idén egy kicsit szűkebb lesz a programok köre és a terület is, azonban az ünnepi hangulat megmarad!” – fogalmazott a városvezető.
A Roneko Kft. hosszú évek óta partnere Székesfehérvárnak és a Városgondnokságnak. Az energiaválság és a költségek emelkedése okán a cég úgy döntött, hogy egymilliós felajánlással segíti a díszkivilágítás működtetését az ünnepek végéig – mondta Nemes Ferenc, a cég tulajdonosa.
Mint elhangzott, további költségtakarékossági intézkedésként a belvárosi részeken, a főbb ütőereken működő mintegy 760–800 darab ledlámpán visszaszabályozás kezdődött, amely csökkenti az éjszakai áramfelhasználást 22 óra és hajnali 5 óra között. Ez 25-30 százalékos energiamegtakarítást jelent, de szemmel érzékelhető változást nem okoz majd.
Idén is megtartják a korábbi években megszokott adventi vásárt a Belvárosban – jelentette be Bozai István városgondnok. Elmondta, hogy a kereskedői faházakra vonatkozó nyílt licittárgyalások múlt héten lezárultak, szinte az összes házat ki tudják adni, így ugyanannyi kereskedővel és vendéglátóssal találkozhatunk majd, mint az elmúlt években. A Fehérvári Kézművesek Egyesületét azzal támogatja a város, hogy az alkotóknak az idei adventi vásárban is biztosít egy faházat, ahol árusíthatják a helyben készült kézműves termékeiket.
Az ünnepi díszkivilágítást a hagyományoknak megfelelően az első adventi hétvégén, november 27-én kapcsolják fel, a Városháza épületét azonban nem világítják ki a folyamatban lévő felújítás miatt. Az adventi programok a hétvégéken egy napra, vasárnapra fókuszálnak majd, a város karácsonyfája pedig november 21-én, hétfőn érkezik meg szokásos helyére, a Belvárosba. A városrészi területeken a képviselőkkel folytatott egyeztetéseket követően minimális fénydekorációkat helyeznek ki a költségtakarékosság jegyében.