-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Lengyel-magyar barátság - Székesfehérváron járt Lengyerország nagykövete
A Lengyel-Magyar Barátság Napja alkalmából Warvasovszky Tihamér polgármester fogadta ma délelőtt Joanna Stempinska lengyel nagykövetet. Az ünnepi programon a Székesfehérvári Lengyel Kisebbségi Önkormányzat is részt vett. Tavaly határozott arról a magyar Országgyűlés és a lengyel Szem is, hogy március 23-át a magyar–lengyel barátság napjává nyilvánítják. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, hogy Székesfehérvár és Opole testvérvárosi kapcsolatai igen gyümölcsözőek.
2008.03.28. 14:14 |
A Lengyel-Magyar Barátság Napja alkalmából Warvasovszky Tihamér polgármester fogadta ma délelőtt Joanna Stempinska lengyel nagykövetet. Az ünnepi programon a Székesfehérvári Lengyel Kisebbségi Önkormányzat is részt vett.

Tavaly határozott arról a magyar Országgyűlés és a lengyel Szem is, hogy március 23-át a magyar–lengyel barátság napjává nyilvánítják. Pénteken délelőtt Lengyerország magyarországi nagykövete látogatott Székesfehérvárra. A város a Hiemer-ház konferenciatermében fogadta a magyarul is igen jól beszélő nagykövetet.

A lengyel-magyar barátság 1848-49 után még intenzívebben működött, Magyarország többször menedéket nyújtott a lengyelek számára. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, hogy Székesfehérvár és Opole testvérvárosi kapcsolatai igen gyümölcsözőek. A fogadáson a Hermann László Zeneiskola növendékei adtak ünnepi műsort.

Tavaly határozott arról a magyar Országgyűlés és a lengyel Szem is, hogy március 23-át a magyar–lengyel barátság napjává nyilvánítják. Pénteken délelőtt Lengyerország magyarországi nagykövete látogatott Székesfehérvárra. A város a Hiemer-ház konferenciatermében fogadta a magyarul is igen jól beszélő nagykövetet.

A lengyel-magyar barátság 1848-49 után még intenzívebben működött, Magyarország többször menedéket nyújtott a lengyelek számára. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, hogy Székesfehérvár és Opole testvérvárosi kapcsolatai igen gyümölcsözőek. A fogadáson a Hermann László Zeneiskola növendékei adtak ünnepi műsort.