Lazovics nélkül nem ment - első tavaszi vereségét szenvedte el a Videoton Pakson

Miután az előző fordulóban előzött, listavezetőként érkezett Paksra a Videoton, ahol a Ferencvárostól pontot szerző tolnaiak vártak rá. A fehérváriak aztán még rosszabbul jártak, mint a Fradi, mert gyengén játszva kikaptak, így lehetőséget adtak a bajnoki versenyfutásban rivális fővárosi csapatnak, hogy visszaelőzzön a táblázaton.
2018.04.28. 19:08 |

A sárga lapos eltiltását töltő Lazovics és az ettől fenyegetett Vinícius nélkül állt fel a Vidi Pakson, az ellenfélnél pedig kezdőben volt az ősszel még Fehérváron játszó Fejes András. Egyik csapat sem kezdte túl lendületesen a mérkőzést, hogy finoman fogalmazzunk. A hazaiak eleinte betömörültek, a fehérváriak pedig gyengére sikerült beívelésekkel próbálkoztak, majd átvette az irányítást a Paks. Az egyetlen nagy helyzetet Haraszti jegyezte a 33. percben, Kovácsik azonban hatalmasat védett. Pár perccel később Anel Hadzic súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, a helyén Nikolov folytatta, könnyen lehet, hogy a bosnyák középpályás nem lehet ott a Ferencváros elleni aranyrangadón.

A szünet után sem javult a játék, ugyanakkor a hol szerencsétlen, hol durva ütközések, amelyek nagyrészt a Vidit sújtották, jelentősen megnövelték a feszültséget. A 67. percben aztán a fehérvári védelem asszisztálása mellett vezetést szerzett a Paks: egy kontra végén Bertus lövését még bravúrral védte Kovácsik, a több társával együtt teljesen üresen maradt Haraszti viszont már kihasználta ziccerét. A gólkényszerben futballozó Videoton nem tudott mit kezdeni a szervezett hazai védelemmel, míg Bartha eldönthette volna a meccset, ám 16 méterről nem talált kaput. Kreatív megoldások híján a Vidinek maradtak a fel- és beívelések, ezek azonban semmi veszélyt nem jelentettek, maradt az 1-0.

Paksi FC - Videoton 1-0 (0-0)
Gl.: Haraszti.