Látványos és ízgazdag hétvégét hozott az I. Streetfood Feszt

Vasárnap is koncertekkel, triálos bemutatókkal és BBQ ízekkel várta a fehérváriakat az I. Streetfood Feszt, ahol a világ legnépszerűbb ételei mellett kávé különlegességeket, valamint a kézműves söröket is kóstolhattunk. A gasztronómiai élményeket streetart produkciók is színesítették.
2018.06.24. 16:28 |
Látványos és ízgazdag hétvégét hozott az I. Streetfood Feszt
A legnagyobb látványosság a BBQ-s kitelepülés volt: a szervezők egy amerikai BBQ-autóval lepték meg a vendégeket, ahol minden volt, ami csak a klasszikus barbecuehoz köthető. Az I. Streetfood Feszten találkozhattunk a Texas meat wagon-nal és a Belga Sörmesterrel is. A leggazdagabb választék az italokból állt rendelkezésre, a legjobb kézműves sörökkel is találkozhattunk. A járókelők vasárnap triálos bemutatót is láthattak a Fő utcán, az akadémisták hajmeresztő trükköket mutattak be az extrém sportok rajongóinak. Mits Gergely, a rendezvény társszervezője elmondta, öröm számukra, hogy szombaton nagyon sokan látogattak ki az I. Streetfood Fesztre.

Fehérvári színes

  1. Szoboszlai falfestmény Fehérváron

    Július 5-én vasárnap Székesfehérváron indul a Telekomosok Fesztiválja programsorozat, amelynek keretében Szoboszlai Dominik, a magyar válogatott, és a Liverpool futbbalsztárja leleplezi a tiszteletére készült közel 200 négyzetméteres falfestményt Fehérváron.

    2026.07.01.
  2. Gyere és alkoss szabadon!

    Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. A másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.

    2026.07.01.
  3. MI képzés a Kyndryllel

    100 ezer dolláros támogatást kapott a Fehérváron is szolgáltató központot fenntartó Kyndryl alapítványától a United Way Magyarország. Az összegből hátrányos helyzetű, látássérült fiatalok képzését, felkészítését is segítheti a szervezet.

    2026.06.30.
  4. Digitalizáció az iskolákban

    Június elején intézményvezetői fórumot tartottak az okostanterem programhoz kapcsolódóan „Merre tovább PeDig program?” címmel Székesfehérváron. A partneriskolák vezetői és az Alba Innovár szakemberei a program jövőjéről és a legfontosabb fejlesztési irányokról egyeztettek. Létrehozzák a Digitális Pedagógiai Munkaközösségeket, valamint valódi közösségi szakmai platformmá formálják a Digitális Tudástárat, továbbá új ösztönzőrendszert is kialakítanak.

    2026.06.30.