Nem nyerhetett a Vidi - a VAR vette el az érmet a fehérvári játékosoktól

Mindent megtett a győzelemért a Vidi, hogy elérje az NB I dobogóját, de hiába szerzett két gólt is a csapat, a VAR - Szőts Gergely - mindkét gólt érvénytelenítette, így a tabella negyedik helyén végzett Fehérvár FC. Különösen a második gólnál tűnt úgy, hogy érvényes találattól fosztották meg a Vidit, letaszítva így a dobogóról. Fehérvár FC - Diósgyőr 0-0
2024.05.18. 19:53 |

Szombaton a dobogó volt a tét a Vidi számára az OTP Bank Liga NB I 33. zárófordulójában. Bartosz Grzelak vezetőedző a Tóth - Bese, Serafimov, Spandler, Gergényi, Schön - Christensen, Sigér, Csongvai - Katona, Karamoko tizenegyet küldte pályára a Diósgyőr ellen.

A 26. percben úgy tűnt, hogy vezetést szerzett a Vidi, Karamoko fejelt a kapuba, de korai volt az ünneplés, a VAR szobában alaposan kikockázták az eseményt és arra a döntésre jutottak, hogy Sigér volt minimális lesen.

Az 58. percben óriási lehetőséget szalasztott el a Fehérvár, a fantasztikus formában futballozó Schön tálalt szenzációsan Karamoko elé, aki hatalmas ziccerben tekert a kapu mellé.

A Diósgyőr erejéből komoly támadsáokra nem, csak arra futotta, hogy folyamatos szabálytalansággal tördelje a játékot, a DVTK-sok összesen 6 darab sárga lapot szedtek össze.

A mérkőzés végéig folyamatosan nyomott a Vidi és a 93. percben úgy tűnt, hogy meg is lesz a várva várt siker: Christensen megpattanó lövése után Serafimov lőtt közelről a kapuba. Azonnal akcióba lendültek Szőts Gergelyék a VAR szobában és ekkor már sejthető volt a végeredmény: ez a gól is érvénytelen.

Érdekesség, hogy a televíziós közvetítésnél hiába próbálkoztak,  nem tudnak úgy vonalazni, hogy a meg nem adott gól lesnek tűnjön... Az évkönyvekbe viszont csak annyi kerül majd be, hogy a Vidi lecsúszott a dobogóról és a negyedik helyen zárta a szezont.