-
TESZ futás május 25-én
A hagyományokhoz hűen pünkösdhétfőn, azaz idén május 25-én rendezik meg a TESZ-futóversenyt. A futók most is szavazhatnak kedvenc iskolájukra, ám ezúttal online is lehetőség lesz a szavazatgyűjtésre május 22-ig: a legtöbb voksot összegyűjtő iskola 100 ezer forint extra támogatást kap.
2026.05.11. -
Vereség Szentlőrincen
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a 14., vagyis még éppen bennmaradó helyen álló Szentlőrinc megfordította a Videoton elleni találkozóját, és szerzett fontos pontokat a túlélésért folytatott küzdelemben. A Vidi rossz szériája tovább tart.Szentlőrinc - Videoton FC Fehérvár 2-1 (0-1)
2026.05.10. -
20 éves a fehérvári Decathlon
A székesfehérvári Decathlon áruház fennállásának 20. évfordulóját ünnepli. Áruházbejárással, rövid megnyitóval kezdődött a nap, a vásárlókat a nyitáskor sorfallal és tapssal köszöntötték a dolgozók.
2026.05.11. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06.
Labdarúgás - Megosztoztak a pontokon a megyei rangadón
MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia FC 2-2 (1-1)
Jól kezdődött a találkozó, főleg a hazaiak szempontjából, hiszen még három perc sem telt el a találkozóból, és már vezetett a MOL Fehérvár, Funsho beadását Kodro lőtte a kapuba, ez volt a 12. gólja a Fehérvár színeiben, 1-0. A találat után a PAFC átvette a játék irányítását, de a 26. percig csak Baluta és Fiola színezte a játékot sárga lapjaival. Aztán a 26. percben Baluta remekül adott középre, Zahedi fejese hálót rezgetett, 1-1. A 38. percben fél lépés miatt érvénytelenítették (les) a VAR-szobában Zahedi szép gólját. Nem volt jó a játék, az eredmény nem változott a szünetig.
Térfélcsere után A Puskás ott folytatta, ahol abbahagyta, kezdeményezőbb volt ellenfelénél. A 47. percben Bakti veszélyeztetett, szép csel után a lövése gyengére sikeredett. Nem úgy az 54. percben Zahedié, aki egy hosszan előrelőtt labdát kapásból a kapuba vágta, 1-2! Ezt követően ellaposodott a játék, a vendégek vigyázták előnyüket, a hazaiak pedig nem tudtak veszélyt teremteni ellenfelük kapuja előtt. A 85. percben Nego villant, a bal alsóba tartó löketét Tóth szép vetődéssel kipiszkálta. Ez riadót fújt a Vidinek, Baluta is segített nekik, akit a 91. percben a második sárga lap miatt kiállítottak. A Fehérvár vérszemet kapott, úgy játszott, ahogy kezdetektől kellett volna, gól jutalmazta igyekezetüket. A 95. percben a felperdült labdát a gólvonal előtt Stopira a kapuba fejelte, 2-2. A MOL Fehérvár FC rohant a győztes gólért, de ez már nem jött össze nekik, így döntetlen lett a vége.