Labdarúgás: az ETO FC győzött, a MOL Fehérvár FC kiesett

A labdarúgó Mol Magyar Kupa csütörtöki, negyedik negyeddöntőjében az NB II-ben a kilencedik helyen tanyázó ETO FC az élvonalbeli bajnokságban a hatodik pozícióba visszacsúszó, legutóbb kupadöntős Mol Fehérvárt fogadta.
2022.03.03. 22:03 |

A maszívan védekező hazaiak védelmi reteszét a 43. percben törte fel a Vidi. Ekkor Petrjak 17 méterről a jobb felsőbe bombázta a labdát, 0-1.
A második félidőben a hazaiak léptek fel támadólag, helyzeteik is voltak, de az egyenlítő gólra a 71. percig kellett várni, amikor Kiss M. a felső sarokba lőtt egy szabadrúgást, 1-1. Egy perc múlva Fiola megkapta a második sárga lapját, így létszámhátrányba került a fehérvári csapat. A 92. percben Stopira hagyja ott a lábát a tizenhatoson belül a mellette elfutó Óvári előtt, tizenegyes! A büntetőt Farkas B. rúgta a jobb alsóba, 2-1.

A MOL Fehérvár FC rossz sorozata folytatódott, búcsúztak a Magyar Kupától.

JEGYZŐKÖNYV
ETO FC–MOL FEHÉRVÁR FC 1–1
Győr, ETO Park, Vezette: Zierkelbach Péter (Tóth II. Vencel, Georgiou Theodoros).

ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Kiss M., Bagi, Csonka, Forgács (Tamás K., 58.) – Vitális, Tuboly, Torma, Szimcso (Óvári, 67.) – Farkas B. Vezetőedző: Klausz László.

MOL Fehérvár FC: Kovács D. – Fiola, Bese (Nego, 61.), Stopira, Hangya – Rúben Pinto, Dárdai, Ljednyev (Makarenko, 61.), Alef, Petrjak (Rus, 80.) – Nikolics (Funso, 80.). Vezetőedző: Michael Boris (képünkön).

Gólszerző: Kiss M. (71.), Farkas B. (11-esből, 93.)ill. Petrjak (43.).

Kiállítva: Fiola (72.).

A fehérváriak egyetlen gólját az ukrán Ivan Petrjak szerezte, aki a gólja után nem bírt érzelmeivel, elsírta magát, majd ezután három ukrán csapattársával (Artem Sabanov, Bohdan Lednev, Jehven Makarenko) a kamerák elé állt, és a háború lezárását kérte az illetékesektől.