Labdarúgás – A MOL Fehérvár FC pontot szerzett Újpesten és biztos negyedik

A MOL Fehérvár FC labdarúgócsapat az OTP Liga labdarúgó NB I 32., utolsó előtti fordulójában Újpesten lépett pályára. Ha a Fehérvár csak egy pontot szerez, már akkor is biztosan a 4. helyen végez. Amennyiben a hétközi kupadöntőben a Fradi legyőzi a Paksot, akkor a MOL Fehérvári nemzetközi kuparésztvevő.
2022.05.08. 21:02 |

Újpest-MOL Fehérvár FC 1-1 (1-0)

Az első negyedórában a mérkőzés irama nem volt lüktetőnek, színvonala magasnak mondható, békésen játszadoztak a felek, izgalommentesen. A 15. percben aztán jött egy olyan esemény, ami megtörte az addigi csendet. Mégpedig az Újpest gólja okozott örömöt a hazai, bánatot a vendégszurkolók részére. Történt, hogy a Vidi kapusa Kovács Mitrovics beadását kiejtette, pont Croizet elé, aki nem hibázott, 1-0. A 22. percben a VAR döntött, nem járt büntető az Újpest javára. A 28. percben Kodro egyenlíthetett volna, lövését Csongvai mentette. Nagy egyenlítési lehetőség volt. A 33. percben ismét Kodro hibázott kecsegtető helyzetben, végül az első 45 perc mérlege: egy gól és más semmi...

Térfélcsere után feljavult a Fehérvár játéka. Többet kezdeményeztek, aktívabbak voltak, de adódtak lehetőségek mindkét oldalon. Aztán a 62. percben csak megszületett a vágyott egyenlítő gól, szöglet után Kodro fejelte Nikolics elő a labdát, aki 13 méterről lőtt, az újpesti kapust, Pajovicsot megzavarta az egyik csapattársa, így a labda a kapuban kötött ki, 1-1.

Az eredmény már nem változott, a MOL Fehérvár FC pontot szerzett, és már biztos, hogy a negyedik helyen végzett.