-
Ringató a Gárdonyiban
Habár a nyári szünet beköszöntött, a Gárdonyi Géza Művelődési Házban nem áll meg az élet: péntekenként Ringató foglalkozás várja a legkisebbeket és szüleiket.
2026.06.24. -
Az egészség nem véletlen!
Az egészség nem véletlen! címmel rendeznek a mentális és testi egészségünket támogató, izgalmas estet június 25-én, csütörtökön 18.00 órától a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Illatélmény, állapotfelmérés és figyelemre méltó ajánlások várják az érdeklődőket. A belépés ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött.
2026.06.24. -
Nagy szükség van a véradókra!
Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.
2026.06.24. -
Nyáron is egészségesen
Nyáron is folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett ingyenes, egészségvédelmi, egészségmegőrzési tanácsadások. A június 26-i, pénteki ingyenes gyógytorna tanácsadásra még vannak szabad helyek.
2026.06.24.
Különleges koncert a Szépkorúak tavaszköszöntőjén az Alba Regia Sportcsarnokban
Az októberi Idősek világnapja és a decemberi Nyugdíjasok karácsonya mellett az új tavaszi rendezvénnyel is szeretné kifejezni a város az idősek iránti megbecsülését – fogalmazott a beharangozó sajtótájékoztatón Horváth Miklós Csaba alpolgármester.
Mint mondta, Székesfehérvár legfőbb értékei közé tartoznak az itt lakók által létrehozott közösségek. Ezúttal a nyugdíjasokat ajándékozza meg az Önkormányzat az új rendezvénnyel, hogy megköszönje több évtizedes munkájukat. Tekintettel arra, hogy ez egy új rendezvény, az alpolgármester arra kért mindenkit, hogy aki tud róla, adja tovább a hírt az ismerősei körében, segítve ezzel a népszerűsítést.
Igaz Krisztina, a szervező Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szakmai vezetője hangsúlyozta, a két év végi rendezvény mellett az Önkormányzat tavasszal, immár jó időben is szeretne kedveskedni a szenior korosztálynak egy új programmal, húsvét után. Fásy Ádám egy négytagú zenekarral érkezik, őket egészíti ki pluszvendégként a másik két fellépő.
Fásy Ádám, a magyar könnyűzenei élet meghatározó személyisége népszerű slágereket hoz az eseményre, Roby Lakatos világhírű hegedűművész különleges játékával és lenyűgöző improvizációival varázsolja el a közönséget, a kivételes énekhanggal megáldott Peter Srámek pedig a magyar popklasszikusok világába repíti a résztvevőket.
A program 14.00 órakor kezdődik az Alba Regia Sportcsarnokban, a kapukat 13.00 órakor nyitják ki.
Fontos továbbá, hogy a program kifejezetten a szépkorúaknak szól! A részvétel ingyenes, szeretettel hívják és várják a nyugdíjasokat az új, székesfehérvári tavaszköszöntő programra!