-
Csendes olvasás a parkban
Megérkezett a nyári idő és vele együtt a csendes olvasás a szabadban program. A VMK Széna Téri Tagkönyvtára keddenként 16 és 19 óra között várja az érdeklődőket a könyvtár előtti parkban.
2026.06.16. -
Megvan az időpont!
2026-ban is megrendezik a komoly hagyományokkal rendelkező Tűzzel-vassal Fesztivált a Rác utcában. Az országos késes és kovácstalálkozón bemutatók, vásári forgatag, fegyverbemutatók és gyermekprogramok várják majd a látogatókat
2026.06.16. -
A filatelisták doyenje
A labdarúgás és a filatélia különleges találkozására hívja az érdeklődőket a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör kiállítása a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtárban. A kör tagjainak válogatott anyaga a futball világát idézi meg bélyegeken keresztül, a legendás világbajnokságoktól és játékosoktól egészen a nemzetközi kupasorozatok hangulatáig.
2026.06.15. -
Kiskertek a Vízivárosban
A Víziváros számos pontján találkozhatunk olyan gondozott kiskertekkel, amelyek nemcsak a lakókörnyezetet teszik szebbé, hanem a közösségi összefogás erejét is jól mutatják. A társasházak környezetében kialakított virágágyások és zöldfelületek többségét a helyben élők gondozzák, saját idejüket és anyagi erőforrásaikat sem sajnálva. Ezt a munkát a városrészi önkormányzati képviselők és a Városgondnokság is segíti.
2026.06.15.
Találkozóra várta az ARNYE a fehérvári nyugdíjas klubok vezetőit
„Remélem, hogy sikerül hagyományt teremteni a mai találkozóval! Az ARNYE vezetősége ezzel a kis rendezvénnyel szeretné megköszönni a városban működő tíz nyugdíjas klub vezetőinek és az ő segítőiknek az egész éves munkájukat. Ők ugyanis nagyon sokat tesznek azért, hogy az összes városrészi klubban tartalmas, jó programok valósuljanak meg mindenki megelégedésére és örömére.” – foglalta össze kérdésünkre a találkozó legfőbb üzenetét Czifra Attiláné. Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnöke szerdán délelőtt a Lövölde úti Szolgáltatóházban köszöntötte az igen szép számú megjelentet, s külön örömét fejezte ki, hogy Csetényi Attiláné Betti, az ARNYE korábbi, mai tiszteletbeli elnöke, valamint Horváth Miklós Csaba, Székesfehérvár alpolgármestere is elfogadta a meghívást és részt vesz az őszi találkozón.
A rendezvényen elsősorban a jó hangulaté, a beszélgetésé és a gasztronómiai élvezeteké volt a főszerep, de azért egy kis hivatalos része is volt a napnak, amikor a különböző klubok vezetői ismertették, mi történt náluk az elmúlt néhány hónapban, illetve beszámoltak a következő időszak tervezett rendezvényeiről, eseményeiről. „A nagy kirándulások mostanra már lezajlottak, a közeljövőben színház- és múzeumlátogatásokat és szüreti mulatságot is terveznek több klubban. Elmondhatjuk, hogy ősszel is élénk lesz a klubélet nálunk, s bízom benne, hogy ez így marad a hidegebb, téli időszakban is, amikor karácsonyi ünnepségekere, majd farsangi mulatságokra készülünk.” – mondta Czifra Attiláné, aki nagyon fontosnak tartja azt a hamarosan lezajló kirándulást is, amelynek során Bajára utaznak a klubok vezetői, s ezzel egyfajta csapatépítő trénigen erősítik az összetartozás érzését: ha a klubvezetők jobban megismerik egymást, a közös munka is gördülékenyebben zajlik majd.
Jelenleg mintegy 400 tagja van az ARNYE alá tartozó nyugdíjas kluboknak, egy régi munkahelyi közösség bázisán pedig most van kialakulóban egy új, 30-40 főt számláló csoport, amely a tervek szerint akár még ebben a hónapban megalakulhat.
A nap hivatalos részében Czifra Attiláné azt a felajánlás keretében érkezett lehetőséget is megosztotta a résztvevőkkel, miszerint a tagok számítógép-, illetve okostelefonhasználati képzésen vehetnek részt. Arra kérte a klubvezetőket, mérjék fel, hányan szeretnének egy ilyen programban részt venni. Közben elkészült a finom sertéspörkölt, amit a résztvevők közösen fogyasztottak el, és persze a sütemények sem hiányozhattak a hagyományteremtő összejövetelről.