-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Közös nyilatkozatban ítéli el a város közgyűlése a Hosszúsétatéren történteket
A város polgármestere és a közgyűlést alkotó frakciók vezetői közös nyilatkozatban ítélik el a Hosszúsétatéren történteket. A sajnálatos eset kapcsán az alábbi közleményt juttatták el szerkesztőségünkhöz: „Megdöbbenéssel értesültünk arról, hogy milyen atrocitások történtek városunkban. Minden ilyen jellegű erőszakos megmozdulást elítélünk. Kérjük a rendőrséget, tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a tettesek mihamarabb felelősségre vonásra kerüljenek. Warvasovszky Tihamér polgármester, Dr. Cser-Palkovics András, a Polgári Frakció vezetője, Rockenbauer Lajos, az MSZP frakcióvezetője és Farkas László, az SZDSZ frakcióvezetője.”
2008.08.22. 09:40 |
A város polgármestere és a közgyűlést alkotó frakciók vezetői közös nyilatkozatban ítélik el a Hosszúsétatéren történteket. A sajnálatos eset kapcsán közleményt juttattak el szerkesztőségünkhöz.
Mint ismeretes, kedden késő este Székesfehérváron, a Hosszúsétatéren kövekkel dobálták meg garázda fiatalok egy több lakásos lakóház utcafront felőli ablakait. A berepülő kövek közül egy homlokon találta a földszinti lakásban számítógépező 12 éves kislányt, akit súlyos, életveszélyes sérüléssel szállítottak kórházba. A rendőrség forrónyomos szolgálata – a nemrég üzembe helyezett térfigyelő kamerarendszer segítségével - azonosította az elkövetőket és azóta már őrizetbe is vették a csoport azon hat tagját, akik tevőlegesen is részt vettek a kődobálásban.
Az eset komolyságát mutatja, hogy a város polgármestere és a székesfehérvári közgyűlést alkotó frakciók vezetői közös nyilatkozatban reagáltak a történtekre. Ezt közöljük az alábbiakban:
„NYILATKOZAT
Megdöbbenéssel értesültünk arról, hogy milyen atrocitások történtek városunkban. Minden ilyen jellegű erőszakos megmozdulást elítélünk.
Kérjük a rendőrséget, tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a tettesek mihamarabb felelősségre vonásra kerüljenek.
Warvasovszky Tihamér
polgármester
Dr. Cser-Palkovics András Rockenbauer Lajos Farkas László
Polgári Frakció vezetője MSZP frakcióvezető SZDSZ frakcióvezető”