-
Virágtenger a városban
A III. Béla király téri egynyári virágágyásban a domináns a rózsaszín és ennek árnyalatai. A Zichy liget körágyása, a Nap szerelmese fantázia nevet kapta az idei egynyári szezonra. A Petőfi park ágyásaiba pedig a SunPatiens névre hallgató virág került, ami az egyik legellenállóbb és legsokoldalúbb egynyári dísznövény.
2026.06.13. -
Nyugalmazott vezérezredes idézi fel előadásában a szovjet csapatok távozásának idejét
A 35 éve lezajlott sorsfordító eseményeket idézi fel június 16-án Borsits László nyugalmazott vezérezredes. A különleges előadásnak, amelyet Németh István kuratóriumi elnök nyit meg, a Berényi út és Móricz Zsigmond utca sarkán, a Hotel Vadászkürt mellett található Krajczáros Art Gallery ad otthont.
2026.06.13. -
Érzelmi intelligencia fejlesztése
Az önismeretet, az érzelmi intelligencia fejlesztését és az érzelmi nevelést állítja fókuszba az az új közösségi tér, amely pénteken délután nyitotta meg kapuit Székesfehérváron. A LESZEK hangulatos terei lehetőséget nyújtanak egyéni konzultációkra, coaching folyamatokra, páros és csoportos foglalkozásokra.
2026.06.12. -
Duplo világ a Gárdonyiban
Lego kockákból épült hatalmas kastélyok, működő vonatok, hajók és más különlegességek várják az érdeklődőket június 13-án és 14-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.
2026.06.12.
Közös gyertyagyújtásokkal ünnepelték adventet a Vasvári Pál Általános Iskolában
Hosszú évekre visszanyúló hagyományai vannak annak, hogy minden jelentősebb családi, keresztény és nemzeti ünnepet megtartanak a Vasvári Pál Általános Iskolában. Így történt ez az idei advent alkalmával is, a közös gyertyagyújtásokat hétfőn reggelenként az aulában ünnepelte a közösség, és minden eseményen egy-egy évfolyam adott műsort.
Mikor advent idején meggyújtjuk a gyertyákat, akkor a világosság, a jóság mellett teszünk hitet, és küzdünk a hazugság, a gonoszság, a kegyetlenség ellen.
A Vasvári Pál Általános Iskolában már több mint hagyomány, hogy közösen gyújtjuk meg az adventi gyertyákat. Reméljük, hogy a gyerekek haza is visznek valamennyit ebből a meleg, családias hangulatból!”
A Vasváris diákok intézményen kívüli karácsonyi kezdeményezésekben is részt vesznek. Rendszeresen közreműködnek azokon az ünnepségeken, ahol felállítják Palotaváros közös karácsonyfáját, idén látogatást tettek a Katolikus Szeretetszolgálat Országos Papi Otthonában is, illetve húsz darab gyermekrajzot ajándékoztak a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Gyermekosztályának, ahol az ambulanciát és a kórtermeket díszítik az alkotások.
Az utolsó adventi gyertyagyújtási ünnepségét ezen a héten pénteken tartják meg az iskolában.