-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Közgyűlés után - polgármesteri sajtótájékoztató a Városházán
A novemberi közgyűlésen történteket értékelte pénteken délelőtti sajtótájékoztatóján a város polgármestere. Warvasovszky Tihamér az idei költségvetés időarányos teljesítéséről, illetve a jövő évi költségvetési koncepcióról beszélt. Kiemelte az Alba Innovációs Parkban tervezett infrastrukturális fejlesztéseket. A zárt ülésen történtekkel kapcsolatban elmondta, hogy megszavazta a testület a mintegy 300 millió forintba kerülő, hat utcát érintő teljes útfelújítást is.
A közgyűlési tudósítást ITT találja!
A közgyűlési tudósítást ITT találja!
2008.11.28. 15:18 |
A novemberi közgyűlésen történteket értékelte pénteken délelőtti sajtótájékoztatóján a város polgármestere. Warvasovszky Tihamér az idei költségvetés időarányos teljesítéséről, illetve a jövő évi költségvetési koncepcióról beszélt. Kiemelte az Alba Innovációs Parkban tervezett infrastrukturális fejlesztéseket. A zárt ülésen történtekkel kapcsolatban elmondta, hogy megszavazta a testület a mintegy 300 millió forintba kerülő, hat utcát érintő teljes útfelújítást is.

A város éves költségvetése több mint negyvenmilliárd forint, és azt mondhatjuk, hogy mind a kiadások, mind a bevételek tekintetében időarányosan megvalósultak a költségvetés készítésekor tervezett feladatok – mondta közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján a város polgármestere Warvasovszky Tihamér. Kiemelte, hogy nagyon fontosnak tartja, hogy az első háromnegyed évben valamennyi intézmény zavartalanul működött, a szakmai programok végrehajtásához az önkormányzat pedig biztosította a szükséges pénzügyi fedezetet – emellett a felújítások és a fejlesztések is megfelelő ütemben haladtak. A bevételek között a legjelentősebb az Iparűzési Adó bevétel, ami meghaladta a 9 milliárd forintot. A kiadások között pedig legnagyobb – mintegy 63 százalékos arányban – a közszolgáltatási feladatok szerepelnek: az oktatás, a szociális ágazat, a kulturális terület, a városüzemeltetés működtetése.
A jövő évi költségvetési koncepcióval kapcsolatban elmondta, hogy a beterjesztett anyag merőben más volt, mint ami az előző években jellemző volt. Rengeteg ugyanis a bizonytalanság: van egy gazdasági világválság, aminek a kimenetelét ebben a pillanatban a világon senki nem tudná megjósolni – mondta a polgármester. Éppen ezért a koncepció megfogalmazott egy olyan intézkedési tervet, mely minden területre kiterjed: felelősöket és határidőket jelöl meg, éppen azért, hogy a költségvetést ez alapján össze lehessen állítani.
Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy nagyon sok módosító javaslat hangzott el: „olyan javaslatok, amelyekre rögtönözve nem szabad, nem lehet igent vagy nemet mondani, hiszen szakmai elemzésekre van szükség ezek kapcsán.” Mint mondta a közgyűlés úgy döntött: szakemberek, bizottsági elnökök bevonásával elemezzük a javaslatokat, és így kerülnek beépítésre a koncepcióba, amely decemberben kerül újra a képviselőtestület elé.
A város polgármestere elmondta, hogy a közgyűlés két olyan döntést is hozott, ami kifejezetten a gazdaság élénkítését szolgálja. Az egyik egy alkalmazott kutatásfejlesztési és technológiai innovációs központ létesítésével kapcsolatos. Ehhez az Alba Innovációs Parkon belül ingyenesen ad egy területet a város, kilencvenkilenc évi használatra. Ez a beruházás megint a fehérvári kis- és középvállalkozások érdekeit szolgálja - mondta. A másik döntés az volt, hogy az innovációs parkon belüli közművek, utak kiépítését végzi el a város. Ez egy 120 millió forintos beruházás, amiből 72 millió forint önrészt vállalt fel Székesfehérvár önkormányzata. Ezt a beruházást kimondottan a Pannon Egyetemmel kötött megállapodás miatt vállalta fel Székesfehérvár, hiszen az egyetem egymilliárd forint értékben valósít meg egy épületet a városban, és 2010 szeptemberében elindítja azt az egyetemi képzést.
A szociális területet érintő döntésekkel kapcsolatban kiemelte, hogy a Családsegítő Központnak ad a város egy újabb helyiséget ingyenesen. Ez azért is lényeges, mert pár hónapja a Családsegítő Központ már nemcsak városi, hanem kistérségi feladatokat is ellát.
A zárt ülésen történtekről elmondta, hogy idén adják át először „Az év székesfehérvári vállalkozója” díjat. Ezt a díjat a képviselőtestület azért alapította, mert a városban nagyon sok olyan vállalkozó dolgozik, akik nagyon sokat tettek azért, hogy Székesfehérvár még jobban működjön, illetve még ismertebb legyen a város határain túl.

A város éves költségvetése több mint negyvenmilliárd forint, és azt mondhatjuk, hogy mind a kiadások, mind a bevételek tekintetében időarányosan megvalósultak a költségvetés készítésekor tervezett feladatok – mondta közgyűlés utáni sajtótájékoztatóján a város polgármestere Warvasovszky Tihamér. Kiemelte, hogy nagyon fontosnak tartja, hogy az első háromnegyed évben valamennyi intézmény zavartalanul működött, a szakmai programok végrehajtásához az önkormányzat pedig biztosította a szükséges pénzügyi fedezetet – emellett a felújítások és a fejlesztések is megfelelő ütemben haladtak. A bevételek között a legjelentősebb az Iparűzési Adó bevétel, ami meghaladta a 9 milliárd forintot. A kiadások között pedig legnagyobb – mintegy 63 százalékos arányban – a közszolgáltatási feladatok szerepelnek: az oktatás, a szociális ágazat, a kulturális terület, a városüzemeltetés működtetése.
A jövő évi költségvetési koncepcióval kapcsolatban elmondta, hogy a beterjesztett anyag merőben más volt, mint ami az előző években jellemző volt. Rengeteg ugyanis a bizonytalanság: van egy gazdasági világválság, aminek a kimenetelét ebben a pillanatban a világon senki nem tudná megjósolni – mondta a polgármester. Éppen ezért a koncepció megfogalmazott egy olyan intézkedési tervet, mely minden területre kiterjed: felelősöket és határidőket jelöl meg, éppen azért, hogy a költségvetést ez alapján össze lehessen állítani.
Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy nagyon sok módosító javaslat hangzott el: „olyan javaslatok, amelyekre rögtönözve nem szabad, nem lehet igent vagy nemet mondani, hiszen szakmai elemzésekre van szükség ezek kapcsán.” Mint mondta a közgyűlés úgy döntött: szakemberek, bizottsági elnökök bevonásával elemezzük a javaslatokat, és így kerülnek beépítésre a koncepcióba, amely decemberben kerül újra a képviselőtestület elé.
A város polgármestere elmondta, hogy a közgyűlés két olyan döntést is hozott, ami kifejezetten a gazdaság élénkítését szolgálja. Az egyik egy alkalmazott kutatásfejlesztési és technológiai innovációs központ létesítésével kapcsolatos. Ehhez az Alba Innovációs Parkon belül ingyenesen ad egy területet a város, kilencvenkilenc évi használatra. Ez a beruházás megint a fehérvári kis- és középvállalkozások érdekeit szolgálja - mondta. A másik döntés az volt, hogy az innovációs parkon belüli közművek, utak kiépítését végzi el a város. Ez egy 120 millió forintos beruházás, amiből 72 millió forint önrészt vállalt fel Székesfehérvár önkormányzata. Ezt a beruházást kimondottan a Pannon Egyetemmel kötött megállapodás miatt vállalta fel Székesfehérvár, hiszen az egyetem egymilliárd forint értékben valósít meg egy épületet a városban, és 2010 szeptemberében elindítja azt az egyetemi képzést.
A szociális területet érintő döntésekkel kapcsolatban kiemelte, hogy a Családsegítő Központnak ad a város egy újabb helyiséget ingyenesen. Ez azért is lényeges, mert pár hónapja a Családsegítő Központ már nemcsak városi, hanem kistérségi feladatokat is ellát.
A zárt ülésen történtekről elmondta, hogy idén adják át először „Az év székesfehérvári vállalkozója” díjat. Ezt a díjat a képviselőtestület azért alapította, mert a városban nagyon sok olyan vállalkozó dolgozik, akik nagyon sokat tettek azért, hogy Székesfehérvár még jobban működjön, illetve még ismertebb legyen a város határain túl.