Középkori iskola épül a belvárosban

  Az ART-KULTUR SzociálisSzövetkezet is képviselteti magát az augusztusban megrendezendő Koronázási Ünnepi Játékokon. A programról és a tervek megvalósításáról Pisch Norbert szövetkezeti elnökkel beszélgettünk. A Koronázási Ünnepi Játékok során, mely 2015. augusztus 15. és 17 között kerül megrendezésre Székesfehérváron, az egész belváros nyüzsögni fog a programoktól.
2015.06.16. 11:33 |
 Az ART-KULTUR SzociálisSzövetkezet is képviselteti magát az augusztusban megrendezendő Koronázási Ünnepi Játékokon. A programról és a tervek megvalósításáról Pisch Norbert szövetkezeti elnökkel beszélgettünk. A Koronázási Ünnepi Játékok során, mely 2015. augusztus 15. és 17 között kerül megrendezésre Székesfehérváron, az egész belváros nyüzsögni fog a programoktól.
 
„Az ART legfőbb célkitűzése, hogy a fehérvári közösségi élet fellendüljön, és ennek kapcsán minden lehetőséget megragadunk, amiben fantáziát látunk. Az, hogy a Koronázási Ünnepi Játékokon esélyt kaptunkarra, hogy bemutatkozhassunk, remek alkalom, hogy közösen teremthessünk valamit!”
A TÁMOP-2.4.3.D.2-13/1-2013-0168 azonosítóval rendelkező projektet Európai Uniós támogatással sikerült létrehozni.A szövetkezet közreműködött többek között a Koronás Park létrehozásában is, de Norbert elmondása szerint egyéb olyan terveket is tartogatnak a tarsolyukban, melyek megvalósítása még várat magára.
 
„Vannak ötleteink, de egyelőre a Koronázási Ünnepi Játékokra koncentrálunk. Olyan történelmi kalandparkot szeretnénk létrehozni, amely bepillantást enged a korabeli életbe. Sok munka áll még előttünk, de annyit elmondhatok, hogy a tematikánk a középkori iskola világa lesz. Szeretnénk maradandó emléket adni a látogatóknak, ehhez azonban jól szervezett, kemény munka szükséges. Mindent megteszünk azért, hogy színes, szórakoztató programkínálattal köszönthessük a látogatókat. Szeretettel várunk mindenkit, aki szeretne elmerülni a korhű játékok világában!”
 
A Koronázási Ünnepi Játékok során, mely 2015. augusztus 15. és 17 között kerül megrendezésre Székesfehérváron, az egész belváros nyüzsögni fog a programoktól. Akik kíváncsiak a történelmi iskola világára, a virágóra mögötti Országzászló téren kereshetik az ARTKultur Szociális Szövetkezet által létrehozott középkori iskolát.
 

Városfejlesztés

  1. Célegyenesben a Vasvári felújítása

    A beruházás során a régi épületrész felújítási munkálatai befejeződtek és az új épületszárny kivitelezési munkái is a végéhez közelednek – árulta el dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki elmondta, hogy tovább folytatódnak a fehérvári iskolafelújítások.

    2026.03.06.
  2. Erdőtelepítés Sóstón!

    Egy hektárnyi erdővel, 6500 facsemetével bővítjük a Sóstó Természetvédelmi Területet - tette közzé közösségi oldalán a város polgármestere. A február 20-i, pénteki Közgyűlés dönthet az erdőtelepítés szükségességéről. 5500 darab szürke nyár adná az állomány gerincét. 

    2026.02.19.
  3. Útfelújítások a költségvetésben

    A Versenyképes Járások Program 820 millió forintos visszatérítése mellé, még egyszer ennyit tesz hozzá a város. Az útfelújításokba eddig bekerült 42 felújításból - a már megkezdett beruházások mellett - az idei költségvetés 2026-27, illetve 2027-28 vonatkozásában mintegy harminc felújítás elindítását tartalmazza. Az alábbiakban kigyűjtöttük az idei költségvetés tervezetéből az útfelújításokat.

    2026.02.15.
  4. Útfelújítások Fehérváron

    A város nagy gyűjtőútjait, a közösségi közlekedés számára kiemelt jelentőségű, illetve a városrészek közlekedése szempontjából fontos utakat, valamint több olyan, régebb óta felújításra váró lakóövezeti utcát is érint a most induló, nagyszabású útfelújítási program, amelynek részleteit keddi sajtótájékoztatóján ismertette dr. Cser-Palkovics András polgármester és Vargha Tamás miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője.

    2026.02.03.