Kovács Sarolta olimpiai bronzérmet szerzett Tokióban!

Nagyszerű versenyzéssel lett harmadik a tokiói olimpia női öttusa versenyében a Volán Fehérvár kiválósága, Kovács Sarolta. Úszásban és lovaglásban is a szám élmezőnyében végzett, majd a laser-run során végig tartani tudta érmes pozícióját. Ez a fehérvári sport második  olimpiai bronzérme, egyben Kovács Saci lett Rácz Lajos, Seres Ferenc, Fidel László és Vörös Zsuzsanna után az ötödik ötkarikás érmese a városnak!
2021.08.06. 13:08 |

A jól sikerült vívás után a medencében a 4. időt úszta Kovács, és plusz pontot szerzett a bónusz vívásban is. A lovaspályát összetett 6. helyről kezdte. Ebben a számban sokan rontottak, de Kovács csak egy verőhibát vétett, ráadásul szintidőn belül teljesítette a pályát. A toronymagasan vezető német Schleu "elszállt" lovaglásban, Saci pedig a futás-lövészet kombóban 11 másodperc hátrányból indult az élen álló orosz versenyző mögött.

Remekül kezdte a laser-runt, az elsők között futott ki az első sorozatból, de ekkor már látszott, hogy a szém specialistája, a brit Kathie French mindenkinél erősebb. El is ment a második körben a vezető orosztól, akit aztán Kovács Sarolta is megelőzőtt az újabb lövészetben. Ezüstérmes pozícióját addig tartotta, amíg a harmadik körben a litván Asadauskaite meg nem előzte. Az olasz Soterót viszont remek lövészettel és utolsó körös futással maga mögött tartotta a Volán világbajnoka, így harmadik helyen érkezett célba!

Rácz Lajos  birkózó (1980 ezüst), Seres Ferenc birkózó (1980, bronz), Fidel László kajakos (1992, ezüst) és Vörös Zsuzsanna öttusázó (2004, arany) után Kovács Sarolta a fehérvári sport ötödidik olimpiai éremszerzője! Sikere értékét növeli, hogy tavaszi térdműtétje, majd trombózisa után hányattatott felkészülést követően, harminc évesen élete egyik legjobb versenyét teljesítette a tokiói olimpián!