Az élmezőnybe úszta és vívta magát Kovács Sarolta az olimpián

Kovács Sarolta a negyedik legjobb időt úszta a tokiói olimpia női öttusaversenyének első pénteki számában. Kovács Sarolta az ötödik futamot meg is nyerte - szinte végig vezetve, 2.07,71-gyel csapott célba- végül 295 pontot kapott. Ezt követte a bónuszvívás, ahol szintén jól szerepelt.
2021.08.06. 10:05 |

Jól kezdett világbajnokunk, Kovács Sarolta úszás és a bónuszvívás után a 7. helyen áll

A pénteki program az úszással kezdődött, a mezőny hat futamban teljesítette a 200 métert a Tokió Stadionban felépített 25 méteres mobil medencében. A két magyar a nevezési idők alapján az utolsó két futamba került, Kovács Saci az ötödiket megnyerte 2:07.71 perccel, Gulyás pedig sokáig vezetve - az orosz Gulnaz Gubajdullinától 17 századdal lemaradva - második lett az utolsóban 2:07.48-cal. Előbbi teljesítmény negyedik, az utóbbi pedig második helyet ért összesítésben, a megszerzett 295 és 296 ponttal pedig a vívás után holtversenyban hatodik magyarok csökkentették a hátrányukat a dobogósokkal szemben.

Kovács Sarolta az ötödik futamot meg is nyerte - szinte végig vezetve, 2.07,71-gyel csapott célba.

A bónuszvívás során a versenyzők minden győztes találattal egy pontot írhatnak az összeredményük mellé, és ezek az összeszedett pontocskák a verseny végén még sokat érhetnek. Összetettben nagyon nem változott a helyzet: Gulyás a 6., Kovács Saci a 7. helyen áll a bónuszvívás után. A pódiumon zajló, kieséses rendszerű víváson Kovács Sarolta legyőzte az egyiptomi Haydy Morsyt, ezt követően azonban kikapott a német Rebecca Langrehrtől.